Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT bez partnera. Prywatyzacja się nie powiedzie?

0
Podziel się:

Jeden ze sztandarowych projektów resortu Mikołaja Budzanowskiego może upaść. Wycofał się inwestor z Turcji.

LOT bez partnera. Prywatyzacja się nie powiedzie?
(PAP/Tomasz Gzell)
bESwsUbp

Prywatyzacją LOT-u obecnie nie jest zainteresowany żaden przewoźnik - informuje Polskie Radio.

[na zdjęciu: minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski]

Wczoraj z rozmów w sprawie ewentualnego partnerstwa z Polskimi Liniami Lotniczymi wycofały się Turkish Airlines - uznawane dotychczas za najbardziej prawdopodobnego inwestora.

bESwsUbr

Przebywający z wizytą w Pekinie prezes LOT Marcin Piróg w rozmowie z Polskim Radiem powiedział, że wycofanie się tureckiego przewoźnika komplikuje sytuację LOT-u, ale zarząd skupia się obecnie na utrzymaniu dobrej kondycji finansowej spółki. - _ Im w lepszej kondycji będzie spółka, tym będzie atrakcyjniejszym partnerem _- mówi.

- _ Turecki inwestor wycofał się, bo nie zdawał sobie sprawy z unijnych regulacji, które nie pozwalają przejmować ponad 50 proc. udziałów linii z Unii Europejskiej przez firmę spoza wspólnoty - _ podkreślił prezes Piróg. - _ Nie ukrywam, że nas to zmartwiło _ - dodaje.

W czwartek podczas pobytu w stolicy Chin z prezesem chińskich linii Air China spotkał się wiceminister skarbu Rafał Baniak. Wówczas strona polska deklarowała, iż Chińczycy są zainteresowani prywatyzacją LOT-u. W ubiegłym roku LOT podpisał umowę o współpracy z Air China, a od tego tygodnia bezpośrednie połączenia na trasie Warszawa - Pekin realizowane jest jako tzw. połączenie _ code share _ obu przewoźników.

Ze źródeł zbliżonych do linii Air China wynika jednak, że do tej pory Chińczycy tylko raz rozmawiali z polskimi partnerami o ewentualnym udziale w prywatyzacji LOT-u, a to - jak mówi anonimowo rozmówca Polskiego Radia związany z chińskimi liniami - _ zbyt mało, aby mówić o jakimkolwiek zainteresowaniu kupnem LOT-u przez Air China _.

bESwsUbx

Czytaj więcej w Money.pl

bESwsUbS
KOMENTARZE
(0)