Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

LOT pójdzie pod młotek za rok. Są już chętni

0
Podziel się

Prywatyzacja ruszy w drugiej połowie 2011 roku - zapowiada Aleksander Grad.

LOT pójdzie pod młotek za rok. Są już chętni
(kprm.gov.pl)
bDJkWoGJ

Minister skarbu Aleksander Grad przyznaje, że jest zainteresowanie inwestorów prywatyzacją LOT-u. Zapowiedział, że MSP planuje rozpocząć ten proces w drugiej połowie 2011 roku.

_ - Doradca prywatyzacyjny spółki sygnalizuje nam, że takie zainteresowanie jest. Chcemy wybrać najbardziej optymalny moment na rozpoczęcie tego procesu _ - podkreślił szef resortu skarbu. - _ Cieszę się, że zarząd LOT-u przygotowuje strategię spółki, która zakłada działania do zrealizowania zarówno w krótkim okresie jak i w horyzoncie średnioterminowym. _

Do czasu prywatyzacji LOT musi przejść restrukturyzację i zoptymalizować strukturę całej grupy kapitałowej. _ - To jest plan kluczowych działań, do wykonania w krótkim i średnim okresie. Rada nadzorca LOT-u powinna przyjąć założenia do strategii do 20 grudnia - _podkreśla Grad.

bDJkWoGL

Pod koniec maja 2009 roku Skarb Państwa i Towarzystwo Finansowe Silesia przejęły pełną kontrolę nad PLL LOT. W rękach pracowników jest 6,93 proc. akcji spółki.
Ocenił, że obecny prezes spółki Marcin Piróg, ma duże doświadczenie w restrukturyzacji. _ Sprawna realizacja programu restrukturyzacji i rozstrzygnięcia rozwojowe dotyczące floty są kluczowe do podjęcia decyzji, kiedy rozpocznie się proces prywatyzacji LOT-u. Wszystko na to wskazuje, że w drugiej połowie przyszłego roku będziemy go prowadzić _ - powiedział.

Wcześniej wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik informował o zainteresowaniu LOT-em trzech inwestorów branżowych i jednego finansowego. Doradcą prywatyzacyjnym spółki został Morgan Stanley.

PLL LOT za pierwszych siedem miesięcy tego roku odnotowały stratę operacyjną w wysokości 35 mln zł. Za cały poprzedni rok przewoźnik miał stratę operacyjną w wysokości 335,3 mln zł. Od kilku miesięcy w spółce trwa restrukturyzacja. W ramach zwolnień grupowych, które zaczęły się w październiku 2009 r., do końca maja tego roku z firmy odeszło 400 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;czterech;kupcow;chetnych;na;lot,125,0,693373.html) Jest czterech kupców chętnych na LOT Gawlik: Wejście inwestora do przewoźnika możliwe jest w połowie przyszłego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t112036.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;chca;panowac;na;polskim;niebie;lot;zniknie,196,0,684484.html) Niemcy chcą panować na polskim niebie. LOT zniknie? Stracimy nie tylko prestiż, ale także być może jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Po przejęciu przez Lufthansę rola LOT-u zostanie zredukowana do dowożenia Polaków do wielkich lotnisk w Niemczech. Stamtąd będziemy latać dalej w świat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t92920.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tureckie;linie;lotnicze;chca;kupic;lot,49,0,621361.html) Tureckie linie lotnicze chcą kupić LOT Turkish Airlines nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie zakupu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sa;wstepne;oferty;na;kupno;lot-u,246,0,602614.html) Są wstępne oferty na kupno LOT-u Minister Skarbu potwierdził, że ma cztery wstępne oferty na LOT od inwestorów branżowych.
bDJkWoHm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)