Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Łowicz z gigantyczną inwestycją. Maspex chce budować za 200 mln zł

0
Podziel się

200 mln zł chce zainwestować Grupa Maspex Wadowice w swój nowy zakład w Łowiczu, który niedawno odkupiła od skandynawskiego funduszu inwestycyjnego. Prezes firmy Krzysztof Pawiński określił to wtedy repolonizacją.

Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice
Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice (Wirtualna Polska)
bEqIepKJ

200 mln zł chce zainwestować Grupa Maspex Wadowice w swój nowy zakład w Łowiczu, który niedawno odkupiła od skandynawskiego funduszu inwestycyjnego. Prezes firmy Krzysztof Pawiński określił to przejęcie mianem repolonizacji.

Nowa linia produkcyjna, centrum logistyczne, rozbudowa zaplecza do przetwórstwa owoców i warzyw - tak wygląda plan inwestycyjny dla firmy Łowicz. Dzięki temu Maspex będzie chciał poszerzyć ofertę producenta dżemów. W sumie koszty budowy i zakupu sprzętu wyniosą ok. 200 mln zł.

- Zakład w Łowiczu potrzebuje wysokich nakładów na inwestycje, aby stał się jednym
z najnowocześniejszych, tak jak to ma miejsce w przypadku innych zakładów, które należą do Grupy. Planowane inwestycje sprawią, że będziemy bardziej efektywni, elastyczni
w reagowaniu na potrzeby i będziemy mieli odpowiednie moce produkcyjne i logistyczne - mówi Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice.

bEqIepKL

Jak dodaje, nowe inwestycje to także pozytywna informacja dla rolników. Jego firma będzie bowiem skupować więcej owoców i warzyw niż dotychczas. Priorytetowo traktowani mają być plantatorzy z okolic Łowicza. Już dziś Grupa Maspex skupuje rocznie 270 tys. ton owoców i warzyw.

Łowicz jako firma, stała się własnością Pawińskiego w lipcu. Maspex odkupił ją od firmy Agros Nova, która jest własnością skandynawskiego funduszu IK Investment Partners. Po tej prawdopodobnie największej w historii transakcji na polskim rynku spożywczym (razem z Łowiczem sprzedano także marki Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus czy Tarczyn), prezes Pawiński stwierdził w rozmowie z serwisem Biztok.pl, że to początek repolonizacji polskich marek, które trafiły w zagraniczne ręce w latach 90.

Grupa Maspex Wadowice często określana jest mianem polskiego Nestle. W sumie firma posiada 20 zakładów na terenie całej Europy Środkowej i Wschodniej. Jej roczne obroty w zeszłym roku sięgnęły 3,3 mld zł, a w tym roku mogą przekroczyć 4 mld zł. Około jednej trzeciej sprzedaży to eksport.

bEqIepLm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)