Notowania

Przejdź na
usa
11.03.2010 17:38

Luty najgorszym miesiącem w historii budżetu USA

Tylko w ciągu miesiąca deficyt Stanów wzrósł o 221 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(francescomucio/CC/Flickr)


*Tylko w ciągu miesiąca deficyt budżetowy Stanów Zjednoczonych wzrósł o 221 mld dolarów. Jeśli będzie rósł w takim tempie, to do końca roku przekroczy rekordowy poziom z roku ubiegłego: 1,4 bilionów dolarów. *

Jak donosi BBC, deficyt budżetowy od początku roku podatkowego wynosi już 651,6 mld dolarów. Analitycy alarmują, że to przerażające liczby.

Ministerstwo Skarbu przyznaje, że zwiększonymi wydatkami rząd pomaga gospodarce wyjść z recesji. Amerykański budżet cierpi z powodu coraz mniejszych wpływów z podatków, które są konsekwencją niższych obrotów firm. Mimo to, jeszcze na początku tego roku Kongresowe Biuro Budżetu zapowiadało, że tegoroczny deficyt będzie niższy.

* [ **Deficyt USA niebezpiecznie wzrośnie ** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt;usa;niebezpiecznie;wzrosnie,55,0,522807.html )
* [ ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt;usa;niebezpiecznie;wzrosnie,55,0,522807.html )[ **Deficyt budżetowy USA przekroczy bilion dolarów** ]( http://news.money.pl/artykul/deficyt;budzetowy;usa;przekroczy;bilion;dolarow,161,0,413345.html )
Tagi: usa, zadłużenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz