Notowania

stocznie
14.12.2009 11:58

Mało chętnych na majątek stoczni

Żaden inwestor nie wpłacił wadium na aktywa szczecińskiego zakładu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pyrator/CC/Flickr)

*Trzy firmy wpłaciły wadia uprawniające do udziału w przetargach na części majątku stoczni Gdynia. Żaden inwestor nie wpłacił wadium na aktywa szczecińskiego zakładu - poinformowała firma Bud Bank Leasing, która odpowiada ona za podział, wycenę i sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. *

Majątek stoczni Gdyniawystawiono łącznie do 14 aukcji. Inwestorzy zgłosili się do trzech licytacji. Łączna kwota wpłaconych wadiów wyniosła 28 mln zł. Do dwóch aukcji zgłosiło się po dwóch inwestorów, w jednej aukcji chce wziąć udział jedna firma. Do 11 przetargów nie zgłosił się żaden inwestor.

W przypadku stoczni Szczecin nie wpłynęły żadne zgłoszenia rejestracyjnei nie wpłacono wadium na żadną część majątku zakładu. W związku z tym zaplanowana na 18 grudnia aukcja nie odbędzie się. Aktywa szczecińskiego zakładu wystawiono do 10 aukcji, które uwzględniały m.in. kluczowe części stoczni, służące do produkcji statków. Chodzi m.in. o pochylnie Wulkan i Odra Nowa, a także hale montażowe.

[

Czytaj więcej o sprzedaży polskich stoczni ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dzis;przetargi;na;majatek;stoczni;gdynia,248,0,560888.html )Aukcję na majątek gdyńskiego zakładu zaplanowano na 16 grudnia.

Będzie to ostatnia przewidziana tzw. specustawą stoczniową forma sprzedaży części majątku stoczni. To, czego nie uda się sprzedać podczas aukcji, przejmie syndyk.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Gdynia i Szczecin nie zbudują już statków ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gdynia;i;szczecin;nie;zbuduja;juz;statkow,76,0,559180.html )
    * [ Spot PiS na rocznicę rządu: Tusk, Titanic i Arab z bronią ]( http://news.money.pl/artykul/spot;pis;na;rocznice;rzadu;tusk;titanic;i;arab;z;bronia,123,0,555387.html )
Tagi: stocznie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz