Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piwo
15.11.2018 21:09

Marek Jakubiak pozbywa się kolejnego browaru. Po Palikocie czas na piwnych rewolucjonistów

Spółka Doctor Brew wydzierżawiła od firmy Marka Jakubiaka browar Lwówek. To kolejna w ostatnich miesiącach transakcja uszczuplająca piwne imperium posła do niedawna członka klubu Kukiz'15.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Pawłowski)
Marek Jakubiak odbudował kilka polskich browarów

Wrocławski producent piw kraftowych Doctor Brew na 2 lata wydzierżawił od Browarów Regionalnych JakubiakBrowar Lwówek. W tym czasie dolnośląska firma będzie miała wyłączne prawo odkupienia zakładu.

Doctor Brew w oficjalnym komunikacie prasowym uspokaja smakoszy Lwówka, że nie zaprzestanie produkcji dotychczasowych gatunków piw. - Pod marką Lwówek kryje się sześć lubianych przez konsumentów odmian piwa regionalnego. Bardzo cieszy mnie fakt, że wraz z objęciem zarzadzania browarem, będziemy mogli rozszerzyć nasze portfolio o te produkty. Zamierzamy wspierać ich sprzedaż w dotychczasowych kanałach, a także rozwijać ją w sieci dystrybucji Doctor Brew - powiedział członek zarządu spółki odpowiedzialny za sprzedaż Tomasz Czechowski.

Zobacz też: Zmiany klimatyczne zagrażają piwu

Rozmowy o sprzedaży Browaru Lwówek toczyły się od czerwca br. Dzięki podpisaniu umowy Doctor Brew w ciągu kilku miesięcy przeniesie całość produkcji do Lwówka i rozpocznie proces inwestycyjny wart 1,5 mln zł - wynika z oficjalnego komunikatu. - Pozwoli nam to zwiększyć skalę biznesu i dążyć do pozycji lidera segmentu kraftowego i regionalnego piwa w Polsce - powiedział prezes Doctor Brew Łukasz Lis.

Spółka zamierza środki na inwestycje zwiększające moce produkcyjne z 2000 do 4000 hektolitrów w miesięcznie pozyskać dzięki akcji crowdfundingowej oraz ogłoszenia oferty objęcia udziałów w spółce operacyjnej holdingu.

Marek Jakubiak zakład w dolnośląskim Lwówku, którego historia sięga XIX wieku, przejął dekadętemu, by po modernizacji wznowić produkcję w 2010 r. Browar nazywany jest "piwną perłą woj. dolnośląskiego". - Jestem dumny z tego, że po 10 latach od inwestycji, Lwówek jest prężnym browarem o wysokim potencjale produkcji. Z wielu ofert, w tym od międzynarodowych koncernów, postanowiłem wybrać i przekazać go w ręce młodych, polskich przedsiębiorców - powiedział biznesmen, który piwa porzuca dla polityki.

Wcześniej sprzedał odbudowany w podobny sposób browar Tenczynek Januszowi Palikotowi, a o planach upłynnienia jego piwnego imperium media informują od wiosny tego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: piwo, jakubiak, lwówek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

zbuntowanyPanie Jakóbiak. Sprzedawaj Pan wszystko. Póki ktokolwiek chce od Pana cokolwiek kupić. Ja już nie piję "Pana" piwa od 2015 r.

15-11-2018

KieroJakubiak hipokryto oddaj kasę która wyludziles od Sejmu na promocję swojej kreatury w swojej gazetce

15-11-2018

tkjTrep zawsze będzie trepem

Rozwiń komentarze (106)