Notowania

Marek Zagórski będzie nowym ministrem cyfryzacji

Zagórski, który jest w tej chwili sekretarzem stanu w resorcie cyfryzacji, niedługo zostanie jego szefem - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Krzyzewski/REPORTER/EAST NEWS)
Po dymisji Anny Streżyńskiej Marek Zagórski pełni obowiązki ministra cyfryzacji.

Zagórski, który jest w tej chwili sekretarzem stanu w resorcie cyfryzacji, niedługo zostanie jego szefem -dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Zagórski jest w ministerstwie od września 2016 roku. Po rekonstrukcji rządu i odejściu minister Anny Streżyńskiej, kieruje on pracami resortu. Wkrótce ma zostać pełnoprawnym ministrem.

Zobacz też: Morawiecki o nowym rządzie: jesteśmy po to, żeby służyć 24 godziny na dobę

Według informacji "Rz" resort będzie działał w niezmienionym kształcie. Zagórski ma zaś zrezygnować z funkcji wiceprezesa partii Porozumienie Jarosław Gowina i dołączyć do PiS.

Bezpartyjność była jednym z powodów, przez które Anna Streżyńska musiała pożegnać się ze stanowiskiem - była zbyt niezależna. Ten problem nie będzie dotyczył Zagórskiego.

Po odwołaniu Streżyńskiej los Ministerstwa Cyfryzacji był niejasny. Jej resort był jedynym, który po rekonstrukcji nie dostał nowego szefa. Sama Streżyńska podejrzewała, że ministerstwo przestanie istnieć. Ostatecznie jednak Zagórski przejął obowiązki ministra, a nadzór nad resortem objął premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: marek zagórski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-03-2018

LM"Bezpartyjność była jednym z powodów, przez które Anna Streżyńska musiała pożegnać się ze stanowiskiem - była zbyt niezależna ", - czy na … Czytaj całość

30-03-2018

400 (Not Found)!!1Quicken Tips - How To Use Quicken | Quicken Error

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie