Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Marek Zagórski będzie nowym ministrem cyfryzacji

Marek Zagórski będzie nowym ministrem cyfryzacji

Po dymisji Anny Streżyńskiej Marek Zagórski pełni obowiązki ministra cyfryzacji. Fot. Grzegorz Krzyzewski/REPORTER/EAST NEWS
Po dymisji Anny Streżyńskiej Marek Zagórski pełni obowiązki ministra cyfryzacji.

Zagórski, który jest w tej chwili sekretarzem stanu w resorcie cyfryzacji, niedługo zostanie jego szefem - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Zagórski jest w ministerstwie od września 2016 roku. Po rekonstrukcji rządu i odejściu minister Anny Streżyńskiej, kieruje on pracami resortu. Wkrótce ma zostać pełnoprawnym ministrem.

Zobacz też: Morawiecki o nowym rządzie: jesteśmy po to, żeby służyć 24 godziny na dobę

 

 

Według informacji "Rz" resort będzie działał w niezmienionym kształcie. Zagórski ma zaś zrezygnować z funkcji wiceprezesa partii Porozumienie Jarosław Gowina i dołączyć do PiS.

Bezpartyjność była jednym z powodów, przez które Anna Streżyńska musiała pożegnać się ze stanowiskiem - była zbyt niezależna. Ten problem nie będzie dotyczył Zagórskiego.

Po odwołaniu Streżyńskiej los Ministerstwa Cyfryzacji był niejasny. Jej resort był jedynym, który po rekonstrukcji nie dostał nowego szefa. Sama Streżyńska podejrzewała, że ministerstwo przestanie istnieć. Ostatecznie jednak Zagórski przejął obowiązki ministra, a nadzór nad resortem objął premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
LM
2018-03-30 19:07
"Bezpartyjność była jednym z powodów, przez które Anna Streżyńska musiała pożegnać się ze stanowiskiem - była zbyt niezależna ", - czy na pewno o to poszło?
Mam poważne wątpliwości.
400 (Not Found)!!1
2018-03-30 06:37
Quicken Tips - How To Use Quicken | Quicken
Error