Notowania

Marek Zagórski nowym ministrem cyfryzacji. Duda wręczył mu nominację

Marek Zagórski pokieruje resortem cyfryzacji. Jego nazwisko już od dawna wymieniane było w tym kontekście. Jest mniej niezależny od poprzedniczki i ma poparcie m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcin Obara)
Już pod koniec marca media wskazywały, że to Marek Zagórski będzie następcą Anny Streżyńskiej

We wtorek przed południem prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów.

Już pod koniec marca media wskazywały, że to Marek Zagórski będzie następcą Anny Streżyńskiej. Po jej odwołaniu 9 stycznia przez chwilę los Ministerstwa Cyfryzacji był niejasny. Jej resort był jedynym, który po rekonstrukcji nie dostał nowego szefa. Sama Streżyńska podejrzewała, że ministerstwo przestanie istnieć.

Przyczyną odwołania Streżyńskiej miała być m.in. bezpartyjność, co oznaczało zbyt dużą niezależność. Tego problemu w przypadku Zagórskiego nie ma. To m.in. wiceprezes partii Porozumienie Jarosław Gowina.

Zagórski nie jest nową postacią w ministerstwie cyfryzacji. Z resortem jest związany od września 2016 roku. Po rekonstrukcji rządu i odejściu minister Anny Streżyńskiej, to on kierował pracami resortu.

Anna Streżyńska: mam zaufanie do nowego ministra cyfryzacji

- Bardzo ładnie sprawdził się w kilku ostatnich miesiącach jako osoba pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Polsat News, zapowiadając wtorkową nominację.

- Jesteśmy w epoce czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc traktujemy ministerstwo cyfryzacji jako bardzo ważne ministerstwo, chcemy, by ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi - mówił Morawiecki.

Wiele wskazuje na to, że Zagóski zrezygnuje z kilku projektów firmowanych przez Streżyńską. Mowa m.in. eZdrowiu, którym ma się zająć minister zdrowia. Media spekulują też na temat końca mDokumentów.

Zanim Zagórski trafił do ministerstwa cyfryzacji, był sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa przez 9 miesięcy. Za poprzednich rządów PiS w okresie od maja 2006 do maja 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poza polityką Marek Zagórski był też aktywny w sektorze prywatnym. Stał na czele zarządu m.in. spółki Wipasz (produkcja pasz) oraz Poręczenia Kredytowe. W latach 90-tych był prezesem Pomorskiej Stacji Radiowej, TV GryfNet i redaktorem naczelnym Wydawnictwa Punkt Widzenia.

Urodził się 6 sierpnia 1967 roku w Kamieniu Pomorskim. Ukończył Uniwersytet Szczeciński, a dokładniej Wydział Humanistyczny na kierunku pedagogika oraz podyplomowe studia w zakresie finansów i bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prywatnie jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cyfryzacja, marek zagórski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2018

ciemność widzęNo to raczej słaba wiadomość. Pani Streżyńska to bardzo konkretna, pracowita, zorganizowana osoba i będzie raczej trudno utrzymać jej poziom pracy. … Czytaj całość

17-04-2018

44Typowa akcja jak za PZPR.

17-04-2018

MarioNastępna pacynka w teatrze JK ! I co ciekawe marionetka przyjęła marionetke ! Cyrk na kółkach ! Kolesiostwo + pełna para !

Rozwiń komentarze (11)