Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mateusz Morawiecki wraca do planu z expose. Chce zmienić Polskę w hub gazowy

Mateusz Morawiecki wraca do planu z expose. Chce zmienić Polskę w hub gazowy

Świnoujście ma stać się bramą dla amerykańskiego gazu w regionie Fot. LUKASZ SOLSKI
Świnoujście ma stać się bramą dla amerykańskiego gazu w regionie

Polska zostanie kluczowym graczem na europejskim rynku gazu ziemnego? Tego chce premier Mateusz Morawiecki, który po raz kolejny mówił o tym, że nasz kraj powinien stać się hubem dla amerykańskiego gazu w regionie.

O tym, że Polska powinna stać się kluczowym państwem na gazowej mapie Europy Mateusz Morawiecki mówił już podczas swojego expose. Do tematu wrócił w trakcie Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego. Przypomniał, że za oceanem dokonuje się "rewolucja gazu łupkowego".

- Staramy się stworzyć hub Europy Środkowej dla gazu ziemnego, by odpowiedzieć na nierównowagę wywołaną przez Gazprom i Rosję - tłumaczył. W jego ocenie to właśnie Polska powinna sprowadzać gaz z USA i być jego głównym węzłem przesyłowym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zobacz też materiał o szansach, jakie niesie za sobą gaz łupkowy:

 


W kontekście relacji na linii Warszawa-Waszyngton, szef rządu przypomniał, że to właśnie Polska, po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, będzie najbliższym sojusznikiem USA we wspólnocie. To jego zdaniem powinno zachęcić inwestorów do wykładania swoich pieniędzy na przedsięwzięcia w Polsce. Morawiecki mówił także, że poza biznesem zza oceanu, w Polsce pojawi się także więcej amerykańskich żołnierzy.

- Polska gospodarka cały czas rośnie i umacnia się - mówił do potencjalnych amerykańskich inwestorów szef polskiego rządu. Tłumaczył im, że wzrost PKB jest stabilny, a deficyt i dług publiczny maleje.


gaz, morawiecki, łupkowy
usa
Czytaj także
Polecane galerie
Jan S
2018-04-27 19:53
Zbliżają się wybory i trzeba czymś NARÓD oszukać Już obiecanki i cacanki nie działają
analityk
2018-04-27 17:20
Ale dlaczego Pan Premier nie mówi ile Polacy zapłacą za ten gaz ? Okazuje się, że ten gaz jest droższy od gazu rosyjskiego o 80%. Zatem jaki to jest interes ? Polacy za to zapłacą.
to ja
2018-04-27 15:42
Premier Morawiecki CHCE DUŻO RZECZY JEDNAK MA PROBLEMY Z ICH REALIZACJĄ
Pokaż wszystkie komentarze (15)