Notowania

usa
26-04-2018 (17:51)

Mateusz Morawiecki wraca do planu z expose. Chce zmienić Polskę w hub gazowy

Polska zostanie kluczowym graczem na europejskim rynku gazu ziemnego? Tego chce premier Mateusz Morawiecki, który po raz kolejny mówił o tym, że nasz kraj powinien stać się hubem dla amerykańskiego gazu w regionie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUKASZ SOLSKI)
Świnoujście ma stać się bramą dla amerykańskiego gazu w regionie

O tym, że Polska powinna stać się kluczowym państwem na gazowej mapie Europy Mateusz Morawiecki mówił już podczas swojego expose. Do tematu wrócił w trakcie Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego. Przypomniał, że za oceanem dokonuje się "rewolucja gazu łupkowego".

- Staramy się stworzyć hub Europy Środkowej dla gazu ziemnego, by odpowiedzieć na nierównowagę wywołaną przez Gazprom i Rosję - tłumaczył. W jego ocenie to właśnie Polska powinna sprowadzać gaz z USA i być jego głównym węzłem przesyłowym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zobacz też materiał o szansach, jakie niesie za sobą gaz łupkowy:

W kontekście relacji na linii Warszawa-Waszyngton, szef rządu przypomniał, że to właśnie Polska, po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, będzie najbliższym sojusznikiem USA we wspólnocie. To jego zdaniem powinno zachęcić inwestorów do wykładania swoich pieniędzy na przedsięwzięcia w Polsce. Morawiecki mówił także, że poza biznesem zza oceanu, w Polsce pojawi się także więcej amerykańskich żołnierzy.

- Polska gospodarka cały czas rośnie i umacnia się - mówił do potencjalnych amerykańskich inwestorów szef polskiego rządu. Tłumaczył im, że wzrost PKB jest stabilny, a deficyt i dług publiczny maleje.

Tagi: usa, morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2018

EdiSam dobrze wie ze cos co cza skroplic a potem rozkroplic bedzie drozsze od gazu z rosji kolejne mrzonki pana premiera jak cpk milion elektrykow itp

26-04-2018

MarkizBrednie. Jak na razie to nie ma chętnych w Europie na amerykański gaz. Powody są dwa. Główny to cena Drugi to że Europa wcale nie ma zamiaru … Czytaj całość

26-04-2018

Jan 235Morawiecki, jak zwykle ma wizje!!!! Czy w końcu znalazł jakiegoś lekarza???

Rozwiń komentarze (15)

Wybrane dla Ciebie