Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mateusz Morawiecki dał zgodę. Wyprawka szkolna pewna

Mateusz Morawiecki dał zgodę. Wyprawka szkolna pewna

Każdy uczeń od września dostanie 300 zł na książki i pomoce naukowe. Fot. fotolia//kzenon
Każdy uczeń od września dostanie 300 zł na książki i pomoce naukowe.
Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie wyprawki dla uczniów - poinformowała Kancelaria Premiera. To oznacza, że każdy uczeń od września dostanie 300 zł na książki i pomoce naukowe.

Rząd chce, by pierwsze wypłaty nastąpiły jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wypłaty nie będą jednak automatyczne, podobnie jak w przypadku 500+, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek.

- To dobry start dla dzieci młodzieży w rok szkolny - podkreślił w oświadczeniu umieszczonym na Twitterze premier Morawiecki.

Rząd da 300 zł na wyprawkę szkolną, a co z darmowymi podręcznikami? Wiceminister Marczuk wyjaśnia. Zobacz wideo:

 

 

Program „Dobry start” został ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego w połowie kwietnia. Ma on objąć 600 tys. dzieci i kosztować budżet ok. 1,5 mld zł.

Czytaj też: 300+ nie dla każdego. Wszystko co musisz wiedzieć o nowym programie PiS

Program nie przewiduje kryterium dochodowego. Wyprawka będzie przysługiwała od pierwszej klasy szkoły podstawowej. W przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności będzie można ją pobierać do 24 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

 


rząd, edukacja, dzieci, morawiecki, wyprawka szkolna, 300+
Czytaj także
Polecane galerie
Uczeń
2018-06-05 17:16
Teraz okruch z pańskiego stołu w postaci 300zl dla młodzieży uczacej się w wieku powyżej 18 roku życia? Niech rząd nam zrekompensuje 15.000 zł, na dziecko, wypłacane w postaci 500+ od 2016 roku, których nam nie dali, bo nie jesteśmy dziećmi a tym samym Polakami! Za 300 zł nie kuoicue głosow młodzieży !
Luk
2018-06-03 18:37
Cholerny Pis.Nie chcieli przyjąć uchodzców i mniej kasy za to z Unii dla kraju popłynie.Co to jest na 1 uchodzce wydać ponad 2k.Stać nas na to.
Lesny kogut
2018-06-03 16:25
Moze zamiast zabierac w podatkach a potem... "wow ale sukces itd"...rzad by np. dal ulge w podatkach? No ale nie, bo wtedy raz, nie ma sukcesu, dwa, nie zatrudni sie urzednikow z rodziny i trzy, nie da sie cos zabrac dla siebie. No i najwazniejsze, zeby dostac ulge trzeba cos dac od siebie a nie tylko daj daj daj (ci od pincet plus)
Pokaż wszystkie komentarze (296)