Notowania

edukacja
01-06-2018 (16:25)

Mateusz Morawiecki dał zgodę. Wyprawka szkolna pewna

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie wyprawki dla uczniów - poinformowała Kancelaria Premiera. To oznacza, że każdy uczeń od września dostanie 300 zł na książki i pomoce naukowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fotolia//kzenon)
Każdy uczeń od września dostanie 300 zł na książki i pomoce naukowe.

Rząd chce, by pierwsze wypłaty nastąpiły jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wypłaty nie będą jednak automatyczne, podobnie jak w przypadku 500+, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek.

- To dobry start dla dzieci młodzieży w rok szkolny - podkreślił w oświadczeniu umieszczonym na Twitterze premier Morawiecki.

*Rząd da 300 zł na wyprawkę szkolną, a co z darmowymi podręcznikami? Wiceminister Marczuk wyjaśnia. Zobacz wideo: *

Program „Dobry start” został ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego w połowie kwietnia. Ma on objąć 600 tys. dzieci i kosztować budżet ok. 1,5 mld zł.

Program nie przewiduje kryterium dochodowego. Wyprawka będzie przysługiwała od pierwszej klasy szkoły podstawowej. W przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności będzie można ją pobierać do 24 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: edukacja, 300+, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2018

pan TadeuszI oby mnie pokarało jeżeli jeszcze raz zagłosuję na partię , która w nie do końca mądry sposób rozdaje publiczne pieniądze. (Samo założenie jest jak … Czytaj całość

03-06-2018

lechNie zazdroszczę tyn co dojdą do władzy po pisie.Tak ustej kasy jeszcze nie było.Zadłuzenie jest ogromne poprzez programy 500 plus i inne … Czytaj całość

01-06-2018

ZAPYTEK z PolskiPanie premierze czy Pan swoje pieniądze rozdaje ?

Rozwiń komentarze (298)

Wybrane dla Ciebie