Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

McDonald's otwiera restaurację-muzeum. Prace pochłonęły 300 tys. euro

McDonald's otwiera restaurację-muzeum. Prace pochłonęły 300 tys. euro

Fot. Andrew Kelly
Tego w ofercie amerykańskiej sieci restauracji jeszcze nie było – prócz hamburgera i frytek zwiedzanie starożytnej rzymskiej drogi. McDonald's sfinansował prace archeologiczne podczas budowy jednej ze swoich włoskich restauracji.

Prace budowlane z 2014 odsłoniły pozostałości 45-metrowego duktu z II lub I w p.n.e. Odkrycia dokonano w miejscu, w którym miała powstać restauracja amerykańskiej sieci McDonald's w Frattochie, na południe od stolicy Włoch – donosi portal thelocal.it.

McDonald's zdecydował o sfinansowaniu prac archeologicznych, przeznaczając na ten cel 300 tys. euro. Archeolodzy podczas prac odnaleźli i zabezpieczyli również trzy ludzkie szkielety, prawdopodobnie budowniczych tej drogi, oraz ślady kolein widoczne na brukowanym, starożytnym dukcie.

Restauracja ma specjalną przeszkloną podłogę ciągnącą się przez cały lokal, a także teren przed budynkiem. Pozwala zajrzeć w przeszłość w trakcie oczekiwania na zamówienie. W ofercie jest również zwiedzanie duktu, po zakupie zestawu Happy Meal.

- Miejscowy burmistrz Carlo Colizza uznał projekt McDonald'sa za "pozytywny przykład współpracy sektora prywatnego i publicznego. - Udało nam się połączyć działalność biznesową z poszanowaniem i docenieniem dziedzictwa historycznego i archeologii - dodał Colizza cytowany przez thelocal.it.

włochy, mcdonald's, muzeum mcdonald'sa
Czytaj także
Polecane galerie
Piotr
2017-02-25 11:12
McDonalds to tuczarnia
Xdx,
2017-02-25 02:46
Powinno się to raczej nazywać bar pod kościotrupem i powinni serwować żeberka. gicz cielęcą i pieczeń z kością.
G33
2017-02-23 19:10
Mc Donald, lokal kategorii V.
Omijać szerokim łukiem
Pokaż wszystkie komentarze (10)