Notowania

McDonald’s traci pozycję światowego lidera. Sieć kawiarni wkrótce nowym królem?

Największa sieć fast-foodów na świecie musi uważać. Czuje już na plecach oddech największego konkurenta. I to wcale nie w dziedzinie sprzedaży hamburgerów. McDonalda zdetronizować mogą kawiarnie Starbucks.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EN)

W wojnie pomiędzy dwoma najbardziej rozpoznawanymi amerykańskimi sieciami restauracji wiele wskazuje na to, że Starbucks wkrótce zmieni McDonald's na pozycji lidera branży na świecie. Jak podaje serwis theatlas.com kawiarniany gigant w ostatnich dwóch latach notuje prawie co miesiąc 5-procentowy wzrost sprzedaży w istniejących restauracjach (nie wliczając tych nowo otwieranych), podczas gdy największa sieć z hamburgerami robi co może, by sprzedaż nie spadała.

Starbucks od lat unikał bezpośredniej konfrontacji z sieciami fast-food. Sprzedaje „napoje i trochę jedzenia” w przeciwieństwie do McDonald's, którego profil to „jedzenie i trochę napojów”. Okazuje się, że ta pierwsza strategia na świecie ostatnio święci większe triumfy.

McDonald's oczywiście zauważył zmiany na rynku. To dlatego z taką energią przystąpił do promowania swojej marki McCafe. W jego restauracjach pojawiły się więc zarówno dyniowe latte, jak i ekspresy, kosztujące 12 tysięcy dolarów każdy.

Analitycy rynkowi Nomury przewidują, że Starbucks wkrótce przeskoczy wartością giełdową McDonald's. Prawdopodobnie jeszcze nie w 2017 roku, ale ten czas się zbliża. Obecnie kapitalizacja Starbucksa wynosi 83,2 mld dolarów, przy 100,3 mld dolarów "hamburgerowej sieci".

Tagi: mcdonald, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2017

vtk777A w moim miescie najlepszy kebab maja Turcy i Pakistanczycy. MNIAAAAAAAAM!

07-01-2017

Tusek PetrusekPseudo jedzenie vs pseudo kawa

08-01-2017

max277Pół roku temu postanowiłem rzucić słodycze i fastfoody typu Macdonald. Przestałem slodzic kawę i herbatę. Napoje wymieniłem na wodę a soki pije tylko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (84)