Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

McDonald’s traci pozycję światowego lidera. Sieć kawiarni wkrótce nowym królem?

84
Podziel się:

Największa sieć fast-foodów na świecie musi uważać. Czuje już na plecach oddech największego konkurenta. I to wcale nie w dziedzinie sprzedaży hamburgerów. McDonalda zdetronizować mogą kawiarnie Starbucks.

McDonald’s traci pozycję światowego lidera. Sieć kawiarni wkrótce nowym królem?
(STANISLAW KOWALCZUK/EN)

W wojnie pomiędzy dwoma najbardziej rozpoznawanymi amerykańskimi sieciami restauracji wiele wskazuje na to, że Starbucks wkrótce zmieni McDonald's na pozycji lidera branży na świecie. Jak podaje serwis theatlas.com kawiarniany gigant w ostatnich dwóch latach notuje prawie co miesiąc 5-procentowy wzrost sprzedaży w istniejących restauracjach (nie wliczając tych nowo otwieranych), podczas gdy największa sieć z hamburgerami robi co może, by sprzedaż nie spadała.

Starbucks od lat unikał bezpośredniej konfrontacji z sieciami fast-food. Sprzedaje „napoje i trochę jedzenia” w przeciwieństwie do McDonald's, którego profil to „jedzenie i trochę napojów”. Okazuje się, że ta pierwsza strategia na świecie ostatnio święci większe triumfy.

McDonald's oczywiście zauważył zmiany na rynku. To dlatego z taką energią przystąpił do promowania swojej marki McCafe. W jego restauracjach pojawiły się więc zarówno dyniowe latte, jak i ekspresy, kosztujące 12 tysięcy dolarów każdy.

Analitycy rynkowi Nomury przewidują, że Starbucks wkrótce przeskoczy wartością giełdową McDonald's. Prawdopodobnie jeszcze nie w 2017 roku, ale ten czas się zbliża. Obecnie kapitalizacja Starbucksa wynosi 83,2 mld dolarów, przy 100,3 mld dolarów "hamburgerowej sieci".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(84)
bg
7 lat temu
Yti podoba mi sie co piszesz.
smacznego
7 lat temu
7 parts of body burgers, buhahahaha .......
Yti
7 lat temu
Nie mam smaka na maca i na kawę z automatu za 15 zł z SB. Wolę małe coffe shop's z prawdziwymi kanapkami, lokalnym jedzonkiem i prawdziwą kawą z prawdziwego ekspresu.
ronczi roni
7 lat temu
to jedzenie jest niezdrowe i nie ma zadnych wartosci odzywczych
as
7 lat temu
Mam smaka na raka...
...
Następna strona