Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Medicover wyśle pacjentów na trening. Przejmuje kontrolę nad operatorem kart do klubów fitness

2
Podziel się:

Drugi największy gracz na rynku prywatnej opieki medycznej, Medicover, rozwija biznes. Właśnie przejął 78 proc. akcji spółki OK System, która jest operatorem kart do klubów fitness.

Medicover wyśle pacjentów na trening. Przejmuje kontrolę nad operatorem kart do klubów fitness
(EAST NEWS)

O zakupach Medicover pisze w poniedziałek "Puls Biznesu". Ta notowana na szwedzkiej giełdzie spółka ustępuje na polskim rynku prywatnych usług medycznych tylko Lux Medowi. Teraz chce rozwinąć biznes, poszerzając ofertę i zadbać o dobrą kondycję fizyczną klientów.

OK System współpracuje z około 4 tys. klubów fitness, siłowni, szkół jogi, tańca itp. Z jego programów korzysta około 60 tys. osób. Od dwóch lat spółka jest rentowna i w 2017 roku zarobiła 2,7 mln zł przy 40 mln zł przychodów.

Zobacz także: Zobacz też, czego możesz się spodziewać w nadbałtyckiej restauracji:

Najprężniej działa w Łodzi, ale dzięki przejęciu liczy na szybki rozwój. Medicover ma 700 tys. pacjentów, płacących abonament. - To baza, której możemy zaoferować pakiety OK Systemu, chcemy też pozyskać nowych klientów. Pracujemy nad wspólną ofertą - powiedział "PB" Artur Białkowski, wiceprezes Medicover Polska i członek rady nadzorczej OK Systemu.

Gazeta podaje, że wg szacunków Deloitte z klubów fitness korzysta 2,9 mln Polaków. Co roku zostawiają w nich 3,7 mld zł. Jest więc o co się bić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
z wawy
4 lata temu
Tragiczna nieprofesjonalna firma zatrudniajaca glownie ukraińskich lekarzy
XxX
4 lata temu
Najzabawniejsze że w tych raczej formy się nie zrobi. Chyba że są 24h/7dni otwarte to tak. W godzinach szczytu zapomnij o tym że zrobisz trening jak należy.