Notowania

Benefit Systems na celowniku UOKiK. Urząd wszczął postępowanie antymonopolowe

Spółka nie zgadza się z zarzutami prezesa UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Health Gauge/Flickr/CC BY 2.0)
UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Benefit Systems.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zarzuca spółkom Fit Invest i Benefit Systems zawarcie porozumienia względem podziału rynku klubów fitness. Uruchomił przeciwko nim postępowanie antymonopolowe. Operator kart MultiSport nie zgadza się z zarzutami.

Firma Benefit Systems poinformowała, że jej spółka zależna Fit Invest, otrzymała postanowienie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęciu m.in. przeciwko Fit Invest oraz Benefit Systems postępowania antymonopolowego.

Postępowanie zostało wszczęte w związku z podejrzeniem zawarcia porozumienia w sprawie podziału rynku klubów fitness, podejrzeniem czynienia ustaleń dotyczących wyłączności współpracy z klubami fitness oraz podejrzenia ograniczania możliwości oferowania usług w ramach pakietów usług sportowo-rekreacyjnych. Postępowanie zostało wszczęte również przeciwko innym niż spółka przedsiębiorcom, w tym podmiotom, w których emitent bezpośrednio lub pośrednio, w tym poprzez Fit Invest, posiada udziały lub akcje - czytamy w komunikacie.

Czy była zmowa sieci handlowych ws. wzrostu cen masła? Prezes UOKiK odpowiada

Zgodnie obowiązującym prawem prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę pieniężną w wysokości nie większej niż 10 proc. przychodu osiągniętego w roku obrotowym poprzedzającym rok nałożenia kary.

Jak poinformował Benefit Systems, spółka nie zgadza się z zarzutami prezesa UOKIK. Przedłoży swoje stanowisko w tej sprawie w terminach zakreślonych przez prezesa UOKiK - czytamy w piśmie.

Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: świadczenia pracownicze, benefit systems, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2018

PatTo sie UOKiK obudził. Po 5 latach ?

29-06-2018

MiniTo pralnia pieniędzy. Sami sobie sprzedają usługi. Kluby które są w zmowie z ben. Mają pewnie wysokie stawki, dzielą się zyskami a karnety maja prawie … Czytaj całość

29-06-2018

onaTak właśnie duże firmy niszczą małe. Po drugiej stronie ulicy miła Pani otworzyła punkt fitness dla Pań. Było zainteresowanie ale nie mogła … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)