Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Benefit Systems na celowniku UOKiK. Urząd wszczął postępowanie antymonopolowe

Benefit Systems na celowniku UOKiK. Urząd wszczął postępowanie antymonopolowe

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Benefit Systems. Fot. Health Gauge/Flickr/CC BY 2.0
UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Benefit Systems.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zarzuca spółkom Fit Invest i Benefit Systems zawarcie porozumienia względem podziału rynku klubów fitness. Uruchomił przeciwko nim postępowanie antymonopolowe. Operator kart MultiSport nie zgadza się z zarzutami.

Firma Benefit Systems poinformowała, że jej spółka zależna Fit Invest, otrzymała postanowienie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęciu m.in. przeciwko Fit Invest oraz Benefit Systems postępowania antymonopolowego.

Postępowanie zostało wszczęte w związku z podejrzeniem zawarcia porozumienia w sprawie podziału rynku klubów fitness, podejrzeniem czynienia ustaleń dotyczących wyłączności współpracy z klubami fitness oraz podejrzenia ograniczania możliwości oferowania usług w ramach pakietów usług sportowo-rekreacyjnych. Postępowanie zostało wszczęte również przeciwko innym niż spółka przedsiębiorcom, w tym podmiotom, w których emitent bezpośrednio lub pośrednio, w tym poprzez Fit Invest, posiada udziały lub akcje - czytamy w komunikacie.

Czy była zmowa sieci handlowych ws. wzrostu cen masła? Prezes UOKiK odpowiada

 

 

Zgodnie obowiązującym prawem prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę pieniężną w wysokości nie większej niż 10 proc. przychodu osiągniętego w roku obrotowym poprzedzającym rok nałożenia kary.

Jak poinformował Benefit Systems, spółka nie zgadza się z zarzutami prezesa UOKIK. Przedłoży swoje stanowisko w tej sprawie w terminach zakreślonych przez prezesa UOKiK - czytamy w piśmie.

Czytaj również: Podwyżki AC i OC nie były spowodowane zmową cenową

Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Mini
2018-06-29 18:58
To pralnia pieniędzy. Sami sobie sprzedają usługi. Kluby które są w zmowie z ben. Mają pewnie wysokie stawki, dzielą się zyskami a karnety maja prawie za darmo. Uczciwi właściciele klubów nie są w stanie pozwolić sobie na karnet za 19 zł/MC i muszą się zwijać bo klient pójdzie tam gdzie taniej.
ona
2018-06-29 17:32
Tak właśnie duże firmy niszczą małe. Po drugiej stronie ulicy miła Pani otworzyła punkt fitness dla Pań. Było zainteresowanie ale nie mogła obsługiwać kart MultiSport dla chcący ćwiczyć i po dwu latach musiała zamknąć firmę . Polskie piekiełko dla małych firm.
Pat
2018-06-29 13:45
To sie UOKiK obudził. Po 5 latach ?