Notowania

wybory we francji
29.01.2012 06:42

Merkel poprze Sarkozy'ego w kampanii wyborczej

Z komunikatu ogłoszonego przez partię kanclerz Niemiec, wynika, że obawia się ona osłabienia Francji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel _ aktywnie _ poprze Unię na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego w kampanii przed kwietniowymi wyborami prezydenckimi we Francji.

Poinformował o tym Hermann Groehe, sekretarz generalny chadeckiej CDU, partii Merkel. Zapowiedział, że kanclerz planuje udział w wiecach przedwyborczych konserwatywnej rządzącej UMP. CDU jest zainteresowana w udzieleniu poparcia Sarkozy'emu, aby zapobiec zwycięstwu socjalistycznego kandydata na prezydenta Francji Francois Hollande, ponieważ, jak twierdzi komunikat ogłoszony przez partię kanclerz Merkel, osłabiłoby to Francję.

Według ostatnich sondaży, Hollande startuje we francuskich wyborach prezydenckich jako ich faworyt. Sam Sarkozy nie wypowiedział się jeszcze w tej sprawie, ale wyniki sondażu ogłoszone wczoraj przez dziennik _ Sud-Quest Dimanche _ wskazują, że dziewięciu na dziesięciu Francuzów jest pewnych, iż Sarkozy będzie się ubiegał o drugi mandat.

_ - Jeśli kandydat (Sarkozy) chce zaprosić panią Merkel, ma pełne prawo to uczynić. Skoro pani Merkel chce przyjechać do Francji, aby bronić tego kandydata, to także jej prawo _ - skomentował wypowiedź Hermana Groehe Francois Hollande.

Więcej o stosunkach na linii Niemcy-Francja - czytaj w Money.pl
Miażdżąca ocena ekonomisty z Waszyngtonu: Niemcy i Francja sabotują strefę euro Znany ekonomista mówi Money.pl, że kryzys to nie sprawka Grecji. _ Gdyby nie Merkel i Sarkozy to ratowanie Europy zajęłoby mniej czasu _.
Oto plan dla strefy euro. Są pewni, że się uda Nicolas Sarkozy i Angela Merkel przesłali UE propozycje zmian traktatowych. Tymczasem szanse na osiągnięcie porozumienia maleją.
Nikną szanse na porozumienie w strefie euro Nie wszyscy w Unii zrozumieli powagę sytuacji - alarmują anonimowe źródła w Berlinie.
Tagi: wybory we francji, angela merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz