Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Discovery przejęło telewizję Metro. Agora zarobiła 11 mln zł

Discovery przejęło telewizję Metro. Agora zarobiła 11 mln zł

Fot. Metro TV/materiały prasowe

Discovery przejęło od Agory wszystkie udziały we właścicielu stacji telewizyjnej Metro. Agora zarobiła na tym 11,4 mln zł.

Discovery Polska wykonało opcję zakupu od Agory 51,06 proc. udziałów w spółce Green Content, nadawcy debiutującego w ubiegłym roku na ósmym multipleksie cyfowym kanału telewizyjnego Metro TV. Za swój pakiet Agora dostała 19 mln zł.

Agora podała, że zarobiła na tej transakcji. Szacowany wpływ na wynik netto grupy kapitałowej wyniesie około 11,4 mln zł. Giełda nie zareagowała jednak pozytywnie na tę wiadomość. Akcje Agory spadały o 3 proc. w piątkowe południe.

Discovery Polska zostało dzięki transakcji jedynym właścicielem udziałów w spółce Green Content Sp z o.o.

Kanał Metro nadawany jest od 2 grudnia ub.r. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie z badaniami Nielsen Audience Measurement w lipcu stacja doszła do 0,3 proc. udziału w oglądalności (grupa widzów pow. 4 lat). Podobny poziom miały pozostałe kanały na nowym multipleksie, czyli telewizja WP, Zoom TV i Nowa TV.

Zobacz również: Telewizja WP od kuchni


 

O tym, że Discovery Polska zamierza wykonać opcję zakupu udziałów w Green Content od Agory, informowano 21 sierpnia. Jeszcze w ubiegłym roku Discovery przejęło 21,5 proc. udziałów za cenę 4 mln zł, by potem dofinansować spółkę kwotą 10 mln zł, poprzez przejęcie nowych udziałów. W rezultacie Discovery miało łącznie 48,94 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników Green Content.

Zgodnie z umową, o której poinformował portal wirtualnemedia.pl, koncern miał czas do końca tego roku, by zdecydować się na wykup pozostałych udziałów nadawcy Metra.


agora, media, telewizja, discovery, multipleks 8, metro tv
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Zwijać się tam
2017-09-03 01:01
w końcu!
nerw
2017-09-02 23:31
Mysle,ze na Discovery wielki wplyw ma Rosja bo prowadza wspolne interesy !!!!!!
entuzjasta GW
2017-09-02 22:25
CZEKAM Z NIECIERPLIWOSCIA KIEDY AAAAAADAS SPRZEDA GAZETE WYBORCZA HA HA HA
Pokaż wszystkie komentarze (48)