Notowania

metro
28.05.2012 09:59

Metro w Warszawie. Zapadła się ul. Towarowa

Zachodnia jezdnia - w kierunku pl. Zawiszy - jest zamknięta na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Prostej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W związku z budową II linii metra w rejonie ronda Daszyńskiego zapadła się konstrukcja ul. Towarowej. Zachodnia jezdnia - w kierunku pl. Zawiszy - jest zamknięta na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Prostej. Autobusy kursują objazdami.

Jezdnia wschodnia ul. Towarowej jest otwarta dla ruchu.

Jak powiedział rzecznik głównego wykonawcy AGP Metro Polska Mateusz Witczyński, wczoraj pracownicy budowy zauważyli przeciek piany, która jest wstrzykiwana w grunt przez maszynę drążącą.

_ - Okazało się, że ta piana przez otwór po wierceniach do badań gruntu przedostaje się do nieczynnego kanału teletechnicznego. Zamknięta została część ulicy. Podczas prób obciążeniowych, kiedy ciężki sprzęt wykonywał manewry na tym odcinku drogi, część jezdni zapadła się _ - powiedział.

Zaznaczył, że jezdnia zapadła się nie w tym miejscu, w którym nastąpił przeciek piany, co oznacza, że w tym rejonie wadliwa może być podbudowa drogi.

Witczyński nie potrafił powiedzieć, kiedy droga zostanie naprawiona. _ - Teraz trzeba na tym terenie wykonać wiercenia, które pokażą, czy tam są jeszcze jakieś pustki. Te pustki ewentualnie będziemy uzupełniać _ - powiedział.

Kursujące ul. Towarową autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe. Autobusy linii 159 w kierunku pętli na Siekierkach od skrzyżowania ul. Grzybowskiej z ul. Towarową jeżdżą ulicami: Grzybowską, Żelazną i Al. Jerozolimskimi do Pl. Zawiszy (i dalej po trasie podstawowej). Tą samą trasą kursują autobusy linii 422, jadące w kierunku pętli _ Branickiego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamkną metro. Szykują się wielkie korki? Stacja "Świętokrzyska" ma być zamykana w trzy kolejne piątki o godz. 22. Pociągi między stacjami Centrum i Ratusz Arsenał nie będą kursować przez cały weekend.
Utrudnienia w metrze. Dodatkowy tramwaj Dziś po południu uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa, która ma usprawnić komunikację w Warszawie.
Utrudnienia w warszawskim metrze Warszawskie metro nie kursuje od dziś na odcinku metro Ratusz - metro Centrum, całkowicie zamknięta jest stacja Świętokrzyska.
Tagi: metro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz