Notowania

moda
24-09-2018 (18:12)

Wielka transakcja na rynku mody. Michael Kors przejmuje Versace

Według agencji Reuters jeszcze w tym tygodniu amerykańska firma Michael Kors przejmie legendarną włoską markę Versace. Źródła agencji donoszą, że transakcja ma opiewać na 2 mld dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP)
Kupno Versace oznaczałoby kolejną dużą inwestycję dla Michaela Korsa

Gdyby informacje agencji się potwierdziły, to byłaby już kolejna duża transakcja domu modowego Michael Kors. W zeszłym roku firma za 1,2 mld dol. przejęła brytyjską markę Jimmy Choo, znaną przede wszystkim z wytwarzania luksusowych butów.

Od 2014 roku 20-procentowe udziały w firmie Versace ma fundusz Blackstone. Przez jakiś czas jego szefowie byli za wejściem Versace na giełdę, ostatecznie jednak nic z tych planów nie wyszło. Według agencji Reuters przez sprzedaż fundusz całkowicie wycofa się z włoskiej firmy. Jednak udziały zachowa rodzina Versace. Wiceprezes domu mody Donatella Versace miała już zresztą zwołać specjalne spotkanie dla najważniejszych pracowników firmy w sprawie potencjalnej sprzedaży.

*Versace - kolorowe kreacje dla panów. Zobacz wideo: *

Informacji nie komentuje na razie żadna ze stron - ani Versace, ani Michael Kors, ani fundusz Blackstone.

Firma Versace powstała w 1978 roku w Mediolanie. Założycielem firmy był legendarny projektant Gianni Versace. Kierował on domem mody do swojej śmierci w 1997 r. Wtedy to firmą zaczęli kierować członkowie jego najbliższej rodziny. Donatella, siostra Gianniego została dyrektorem artystycznym i wiceprezesem, a brat Santo Versace - prezesem. Zyski Versace jednak spadały w pierwszej dekadzie XXI wieku, a na najwyższych stanowiskach w firmie było sporo roszad. Obecnie prezesem jest Jonathan Akeroy, choć rodzeństwo Gianniego pozostało na istotnych stanowiskach w domu mody.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: moda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-09-2018

BMFDzinsy VERSACEsa bardzo popularne w Polsce , to 12 000 ktore pozwala sie odizolowac od lumpenproletariatu !!!!!

25-09-2018

HjjWszelkie zlo pewnie tylko ze wszelkich biur.to wojna ebonit i zostaniesz przeklete :)

Rozwiń komentarze (2)