Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet w polsce
16.06.2013 19:50

Michał Boni twierdzi, że internet zrewolucjonizuje nasze życie

Minister zaznaczył, że do połowy roku 2015 będziemy mieli przeszło 30 tysięcy kilometrów nowych linii światłowodowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Promowanie umiejętności cyfrowych pozwoli na lepszy rozwój gospodarczy i społeczny. Tak uważają uczestnicy odbywającego się w Warszawie spotkania Big Tent. *

Big Tent to seria spotkań globalnych, których celem jest dyskusja nad najważniejszymi problemami w dobie cyfryzacji. Odbywa się po raz pierwszy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest gospodarzem spotkania w ramach dobiegającej końca naszej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni podkreślił, że skuteczna cyfryzacja opiera się na trzech filarach:na zapewnieniu dostępu do internetu, zwiększeniu umiejętności korzystania z niego i zwiększeniu potrzeby jego używania. Minister zaznaczył, że w Polsce ponad 70 procent osób po 50. roku życia nie korzysta z internetu. Dlatego też z inicjatywy jego resortu uruchomiono projekt _ Latarnicy _. Młodzi ludzie mają pomagać Polakom po pięćdziesiątce w używaniu tego narzędzia i nowoczesnych technologii cyfrowych.

Minister Boni podkreślił, że internet zrewolucjonizuje nasze życie gospodarcze, kulturalne, prywatne, publiczne i administracyjne. Musimy więc być do tego dobrze przygotowani. Michał Boni zaznaczył, że do połowy roku 2015 będziemy mieli przeszło 30 tysięcy kilometrów nowych linii światłowodowych. Dodał, że potrzebne są też dobre regulacje prawne - jak chociażby te, które pozwalają chronić prywatność i chronić przetwarzanie danych.

Minister Boni zwrócił uwagę, że jesteśmy jednym z kilku krajów, który wyraźnie wspiera Komisję Europejską w tym, by przepisy prawne chroniły prywatność i by tylko za wyraźną zgodą osób można było te dane przetwarzać.

Szef MAC uważa też, że kraje Grupy Wyszehradzkiej mogą być liderami w globalnej gospodarce cyfrowej. _ - Jesteśmy blisko siebie, mamy za sobą doświadczenia transformacji, nasze rynki się rozwijają i jeśli będziemy umieli użyć narzędzi internetowych jako mocnego czynnika wspierającego rozwój, to będzie to bardzo znaczące i bardzo dobre _ - podkreślił.

W spotkaniu Big Tent ( dokładna nazwa Big Tent V4 Innovation-Voice for Innovation) biorą udział przedstawiciele świata polityki, nauki, biznesu, społeczeństwa obywatelskiego i mediów.

Czytaj więcej w Money.pl
Złapali groźnego hakera. Zobacz, co zrobił Policjanci z Ostródy zatrzymali hakera podejrzewanego o włamania na konta użytkowników serwisu aukcyjnego i dokonywanie oszustw internetowych.
Home.pl wkracza w świat footballu – _ Kibice otrzymają wkrótce możliwość korzystania z nowoczesnej platformy do komunikacji _ – obiecuje Marcin Kuśmierz, Prezes Zarządu home.pl.
21 osób zatrzymanych za pedofilię w sieci Policjanci zaczęli się zajmować sprawą po tym, jak dostali od kolegów z Niemiec kilkadziesiąt pochodzących z Polski adresów IP.
Tagi: internet w polsce, boni, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz