Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mieszkanie+ i Krajowy Zasób Nieruchomości rozczarowują. PKP szykuje kolejne działki

Mieszkanie+ i Krajowy Zasób Nieruchomości rozczarowują. PKP szykuje kolejne działki

Grunty kolejowe miały być kołem zamachowym "Mieszkania+" Fot. Marcin Jurkiewicz
Grunty kolejowe miały być kołem zamachowym "Mieszkania+"
Program "Mieszkanie+" na razie nie spełnia pokładanych z nim nadziei. Nie przeszkadza to jednak politykom i prezesom państwowych spółek organizować w tej sprawie kolejnych konferencji i grzać się w blasku szumnych zapowiedzi.

PKP S.A. szykuje kolejne grunty, które przekaże do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Poinformował o tym prezes kolejowego giganta Krzysztof Mamiński. Sęk w tym, że wciąż nie zdecydowano co zrobić z działkami "przekazanymi" wcześniej. I tak dobry pomysł wykorzystywania ziemi należącej do państwowego giganta, okazał się na razie nierealny. Jak informowaliśmy wczoraj, PKP dotychczas nie przekazała formalnie nawet metra kwadratowego ziemi do KZN.

- Przekazali jedynie informacje o ziemiach bezpośrednio należących do Skarbu Państwa. Do KZN trafiły działki pod drogami publicznymi czy urzędami administracji publicznej. Nie do zabudowania. W tej chwili trwają analizy, czy 10 proc. ziem się do czegoś nadaje. Trwają analizy materiałów – mówił nasz informator.

I faktycznie, w słowach prezesa PKP SA można było znaleźć potwierdzenie tych doniesień. Było sprytnie wplecione miedzy kolejne obietnice. - KZN powinien do połowy roku zdecydować, którymi działkami jest zainteresowany - mówił. W wykazie działek w miastach zamieszkanych przez ponad 20 tys. osób znalazło się 600 ha gruntów o wartości około 1 mld zł. Krzysztof Mamiński obiecał, że ziemi w mniejszych miastach będzie zdecydowanie więcej.

PKP S.A., jeden z większych posiadaczy ziemskich w Polsce, ma również inny pomysł na wykorzystanie nieruchomości. Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, potwierdził, że kolej zamierza budować na swoich działkach hotele czy biurowce. W jego ocenie "te inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP SA".

Zobacz też, co w programie "Money. To się liczy" mówił o "Mieszkaniu+" Artur Soboń:

 

 

 

 

pkp, kolej, kzn, krajowy zasób nieruchomości, inwetsycje
Czytaj także
Polecane galerie
zaza
2018-03-19 08:50
Nie ma to jak mieszkanko przy torach kolejowych Hałas gwarantowny
akn797
2018-03-19 00:10
za to PełO NIE obiecywało POdniesienia wieku emerytalnego, ale go POdniosło, VAT zresztą tyż! Mało tego, obiecali, rze POdniosą przejściowo na 2-3 lata, ale NIE obniżyli, choć mieli czas i większość!
ZET
2018-03-18 22:37
PKP w Warszawie chce budować na terenach, które zostały odebrane dekretem Bieruta. Grunty te objęte są roszczeniami spadkobierców.
Pokaż wszystkie komentarze (27)