Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mieszkanie na start. Dopłaty do czynszu w wysokości nawet 500 zł

Mieszkanie na start. Dopłaty do czynszu w wysokości nawet 500 zł

Wysokość rządowej pomocy będzie zależna od regionu. Fot. Bartosz Wawryszuk
Wysokość rządowej pomocy będzie zależna od regionu.

Między 300 a 500 zł dostanie czteroosobowa rodzina w ramach dopłat do czynszu w programie Mieszkanie na start. Wysokość rządowej pomocy będzie zależna od regionu.

Już od przyszłego roku rząd będzie dokładał się do czynszu rodzinom, które zdecydują się na mieszkanie z programu "Mieszkanie na start". Dopłaty będą udzielane do 15 lat, a ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Wszystko zależy od regionu.

Z analiz resortu wynika, że na największe miesięczne dopłaty mogą liczyć 4-osobowe rodziny z Warszawy. Tam państwo może dołożyć nawet 561 zł - informuje Polska Agencja Prasowa.

Czytaj również: Mieszkanie na Start już od stycznia 2019. Będą dopłaty do czynszu


W Gdańsku z kolei wyniosą one 507 zł, w Krakowie - 473 zł, we Wrocławiu - 471 zł, w Katowicach - 423 zł. Najmniejsze dopłaty będą przysługiwały w Łodzi - 375 zł oraz w Opolu - 374 zł - tu znajdziesz szczegółową rozpiskę.

Zobacz też: Dopłaty do mieszkań mają pobudzić rynek lokali na wynajem. "Ułatwią start młodym"

Dopłaty otrzymają rodziny z dziećmi, ludzie młodzi, osoby niepełnosprawne i seniorzy - informuje resort.

Konkretna pomoc finansowa dla osób o umiarkowanych i niższych dochodach w utrzymaniu wynajmowanych mieszkań przez długi czas trafi do chętnych niezależnie od tego, czy będą wynajmować mieszkanie od towarzystwa budownictwa społecznego, spółdzielni mieszkaniowej czy na rynku komercyjnym.

Ustawę o dopłatach do czynszu tzw. program Mieszkanie na start prezydent podpisał w ubiegłym tygodniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

budownictwo, nieruchomości, mieszkanie na start
Czytaj także
Polecane galerie
hahaha
2018-08-18 21:34
"Nawet 500 złotych..." i naród już się miota, że straszna kasa pójdzie z ich podatków. Ludzie drodzy, przecież dziś z waszych podatków idzie dużo więcej w ramach dodatków mieszkaniowych. Skoro tu będzie ograniczenie do 500 zł, to znaczy, że dopłaty do mieszkania zostaną ograniczone.
kościelny
2018-08-18 12:46
Minimum formalności, wystarczy zaświadczenie od proboszcza, że nie zalega się z dobrowolnymi składkami na poprawę statusu materialnego proboszcza.
Dobra rada
2018-08-17 21:41
Ludzie zwalniajcie się z roboty...pisowcy i tak wam pomogą. Po co się męczyć skoro za siedzenie w domu kasę się dostaje.
Pokaż wszystkie komentarze (290)