Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Mieszkanie+. Prace nad dopłatami do czynszów ruszyły

11
Podziel się:

Prace nad ustawą o dopłatach do czynszu dla osób, które otrzymały lokale w ramach programu Mieszkanie +, przyspieszyły. Stworzony przez resort Jerzego Kwiecińskiego projekt ustawy został przyjęty prze Komitet Stały Rady Ministrów.

Do końca przyszłego roku ma powstać 100 tys. mieszkań czynszowych
Do końca przyszłego roku ma powstać 100 tys. mieszkań czynszowych (Wojciech Strozyk/REPORTER)

Prace nad ustawą o dopłatach do czynszu dla osób, które otrzymały lokale w ramach programu Mieszkanie+, przyspieszyły. Stworzony przez resort Jerzego Kwiecińskiego projekt ustawy został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Wynajem mieszkań w ramach rządowego programu okazał się znacznie droższy niż zapowiadane przez byłą już premier Beatę Szydło 10-20 zł za metr kwadratowy. Lokatorzy, którzy otrzymali przydział, np. w Jarocinie, muszą płacić przynajmniej 25 proc. więcej. W większych miastach różnica będzie większa, co doskonale widać, gdy spojrzy się na wyliczoną przez nas wysokość planowanych dopłat, które zależne są właśnie od czynszu.

"Program dopłat do czynszu to - obok realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce - kluczowy element pakietu Mieszkanie Plus. Projekt ustawy umożliwiającej pomoc państwa w pierwszych latach najmu mieszkania, przedstawiony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, przyjął Stały Komitet Rady Ministrów. W najbliższym czasie dokument trafi pod obrady rządu" – poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Pierwsze dopłaty mają zostać wypłacone w styczniu 2019 r.

Ostateczna wysokość dopłaty będzie obliczana indywidualnie – zależy bowiem od kosztów budowy w gminie, powierzchni mieszkania oraz dochodów i liczbie członków rodziny.

Zobacz także: 100 tys. mieszkań "plus". To zalecenie premiera:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
ebvga
6 lat temu
No to benzyna 60 groszy + na stacjach. Po co rozdawać jak wiadomo że trzeba najpierw zabrać..
Kaczystan
6 lat temu
Ja wynajmuje za 1600 zł na kredyt nie mam szans , kto mi dopłaci?
ekonom
6 lat temu
Z ekonomicznego punktu widzenia może taniej będzie od razu wobec tych lokatorów zastosować nieodpłatne UWŁASZCZENIE+
Emigrant
6 lat temu
Dzięki kapitan Państwo! Teraz ceny czynszu pójdą w górę, bo socjaliści zawsze dopłacą. Oberwie ten, co śmie pracować, a nie siedzieć na zasiłku. Brawo!
feli
6 lat temu
mało to tej patologi naprodukowali w mieszkaniach komunalnych , socjalnych i TBS- trzeba następną patologie produkować i utrzymywać