Notowania

Mieszkanie+. Prace nad dopłatami do czynszów ruszyły

Prace nad ustawą o dopłatach do czynszu dla osób, które otrzymały lokale w ramach programu Mieszkanie +, przyspieszyły. Stworzony przez resort Jerzego Kwiecińskiego projekt ustawy został przyjęty prze Komitet Stały Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Do końca przyszłego roku ma powstać 100 tys. mieszkań czynszowych

Prace nad ustawą o dopłatach do czynszu dla osób, które otrzymały lokale w ramach programu Mieszkanie+, przyspieszyły. Stworzony przez resort Jerzego Kwiecińskiego projekt ustawy został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Wynajem mieszkań w ramach rządowego programu okazał się znacznie droższy niż zapowiadane przez byłą już premier Beatę Szydło 10-20 zł za metr kwadratowy. Lokatorzy, którzy otrzymali przydział, np. w Jarocinie, muszą płacić przynajmniej 25 proc. więcej. W większych miastach różnica będzie większa, co doskonale widać, gdy spojrzy się na wyliczoną przez nas wysokość planowanych dopłat, które zależne są właśnie od czynszu.

"Program dopłat do czynszu to - obok realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce - kluczowy element pakietu Mieszkanie Plus. Projekt ustawy umożliwiającej pomoc państwa w pierwszych latach najmu mieszkania, przedstawiony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, przyjął Stały Komitet Rady Ministrów. W najbliższym czasie dokument trafi pod obrady rządu" – poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Pierwsze dopłaty mają zostać wypłacone w styczniu 2019 r.

Ostateczna wysokość dopłaty będzie obliczana indywidualnie – zależy bowiem od kosztów budowy w gminie, powierzchni mieszkania oraz dochodów i liczbie członków rodziny.

100 tys. mieszkań "plus". To zalecenie premiera:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dopłaty, czynsz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2018

KARAto jakieś szaleństwo dawać jednym wszystko a reszta nic nie dostaje -- o co tu chodzi ?rząd musi dzielić dla wszystkich są i renciści i emeryci co … Czytaj całość

07-06-2018

waldek pA KIEDY PROGRAM WÓDKA PLUS (po 10 litrów gołdy miesięcznie na łeb )

08-06-2018

EmigrantDzięki kapitan Państwo! Teraz ceny czynszu pójdą w górę, bo socjaliści zawsze dopłacą. Oberwie ten, co śmie pracować, a nie siedzieć na zasiłku. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)