Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mieszkanie dla młodych - dziś w Sejmie zajmą się projektem ustawy

0
Podziel się:

Deweloperzy nie ukrywają, że wiele rozwiązań regulujących nowy program bardzo im się podoba. Głównie dlatego, że stymulują one rozwój rynku pierwotnego.

Mieszkanie dla młodych - dziś w Sejmie zajmą się projektem ustawy
(Donat Brykczyński/Reporter)

Nie zbyt duże. Nie za drogie. I tylko na własne potrzeby. Posłowie zajmą się dziś projektem ustawy, która reguluje nowy program _ mieszkanie dla młodych _. Głównym celem nowych rozwiązań ma być ożywienie rynku mieszkaniowego.

Deweloperzy nie ukrywają, że wiele rozwiązań regulujących _ mieszkanie dla młodych _ bardzo im się podoba. _ - Od początku jest ograniczenie do rynku pierwotnego, czyli tego segmentu, który buduje gospodarkę _- mówi wiceprezes Polskiego Związku Film Deweloperskich Marek Poddany. Jedną z niewielu dotychczasowych modyfikacji programu było dodanie do niego domów jednorodzinnych, ale z ważnym zastrzeżeniem.

- _ Przyznaję, że nie jesteśmy zwolennikami nadmiernego standardu, który byłby nieporównywalny ze standardem mieszkań, które proponujemy w ramach ustawy _ - tłumaczy podsekretarz stanu w ministerstwie transportu i budownictwa Piotr Styczeń.

Analitycy rynku nieruchomości zauważają też, że program będzie miał o wiele mniejszy zasięg, niż poprzedni, _ Rodzina na swoim _. Bartosz Turek z Lion's Banku jest pewien, że wstrząsu nie wywoła. Z jednym zastrzeżeniem: - _ Osoby, które chciałyby kupić pierwsze, tanie mieszkanie od dewelopera, mogą być faktycznie zainteresowane, żeby poczekać _ - uważa. Jeśli parlament przyjmie ustawę, zacznie ona obowiązywać od początku przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
To dobry moment na zakup mieszkania Zachętą do tego powinny być niskie stopy procentowe, możliwość zaciągnięcia kredytu bez wkładu własnego do końca roku.
Rośnie liczba mieszkań oddanych do użytku Od początku roku oddano 81 tys. 81 mieszkania, o 1,7 proc. więcej rok do roku.
Poważne zmiany w "Mieszkaniu dla młodych" Główne zarzuty dotyczyły faktu, że program ma wspierać właściwie tylko rynek pierwotny.
KOMENTARZE
(0)