Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller oskarża premiera. Przeczytaj jego list

Szef SLD chce powstrzymać rząd przed zmianami w emeryturach. Spieszyć się można na mecz, ale...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*- _ Piszemy list, żeby powstrzymać premiera przed błędem _ – mówi w rozmowie z Money.pl Dariusz Joński. Jak dodaje rzecznik SLD – _ Naszym obowiązkiem jest zrobienie wszystkiego, aby premiera powstrzymać _. Jeśli rząd reformę przegłosuje, SLD będzie starało się przekonać prezydenta, żeby ustawy nie podpisywał. *

Money.pl: Po co ten apel Panie pośle?

Dariusz Joński, poseł SLD: Przewodniczący Leszek Miller napisał list do premiera Donalda Tuska, ponieważ rząd w ekspresowym tempie chce przegłosować reformę emerytalną. Już dzisiaj drugie czytanie, jutro głosowanie, to bardzo szybko.

W związku z tym, to taka ostatnia szansa powstrzymania premiera Tuska. W liście uzasadniamy, dlaczego nie powinno się podnosić wieku emerytalnego, co powinno się zrobić w pierwszej kolejności. Praktyka sejmowa dowodzi, że pośpiech w stanowieniu prawa nie jest wskazany.

Panie pośle, Leszek Miller naprawdę liczy na jakikolwiek pozytywny odzew premiera? Wątpię.

    *

Mamy nadzieję. Używamy wszelkich możliwych sposobów, aby premiera powstrzymać przed tą złą decyzją. W liście piszemy, że śpieszyć to można się z otwieraniem niewybudowanych autostrad na EURO, albo na mecz piłkarski, a nie z tak ważną reformą.

Reforma tego sytemu wymaga więcej czasu. My nie kwestionujemy tego, że ta reforma jest konieczna, ale nie było uczciwej debaty społecznej na ten temat, a jedynie jednostronna decyzja premiera.

Premier jest twardy w tej sprawie, więc po co Wam te działania, przecież to bez sensu?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzisiaj w Sejmie jest większość koalicyjna. Ale premier musi zdawać sobie sprawę, że nie jest nieomylny. Rolą opozycji jest powstrzymywanie premiera przed popełnianiem błędów. Ustawa emerytalna jest zła, mało tego jest procedowana najprawdopodobniej przy złamaniu regulaminu Sejmu.

Ten wyścig reformy emerytalnej z EURO spowoduje, że merytorycznie rząd przegra. Naszym obowiązkiem jest zrobienie wszystkiego, aby premiera powstrzymać.

Ustawa będzie najpewniej jutro przegłosowana, więc pewnie macie już pomysł na kolejne działania?

Jeżeli zostanie ta reforma przepchnięta, to będziemy namawiali prezydenta, żeby tego nie podpisywał. Będziemy walczyć do końca.

Czytaj więcej w Money.pl
Protest pod Sejmem. Postawili miasteczko Sejm zdecydował, że zajmie się dziś projektami, podnoszącymi wiek emerytalny do 67 lat.
Nie odpuścimy, będziemy ich nękać aż do końca Przewodniczący Solidarności Piotr Duda, zdradza Money.pl taktykę związku.
Protesty w sprawie emerytur. Co chcą ugrać? "Jeśli premier chce spokojnie oglądać Euro to niech kolanem tej ustawy nie dopycha."
Wyśmiali słowa prezydenta. "To ponury żart" Związkowcy chcą demonstrować w trakcie mistrzostw Europy. _ Apel ze strony prezydenta jest niepoważny _ - mówi rzecznik Solidarności.
Tagi: reforma emerytalna, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne