Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Minister pracy zapowiada zmiany w "śmieciówkach"

0
Podziel się:

- Teraz najważniejsze dla Polski łączenie, a nie dzielenie - przekonuje minister pracy.

Minister pracy zapowiada zmiany w "śmieciówkach"
(Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/wikimedia commons)

Dziś zaprzysiężenie rządu Ewy Kopacz. Desygnowana na premiera ustąpi z funkcji marszałka Sejmu. Jednak dopiero pierwszego października wygłosi w Sejmie expose, po którym odbędzie się głosowanie nad udzieleniem gabinetowi wotum zaufania. Minister pracy zapowiedział ponadto zmiany w umowach na zlecenie. Rząd planuje rozpocząć odprowadzanie od nich składek.

Rząd Ewy Kopacz cementuje nie tylko Platformę Obywatelską, ale też całą koalicję - ocenia Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Gość radiowej Jedynki zwraca uwagę, że w gabinecie Ewy Kopacz, który dziś zostanie zaprzysiężony przez prezydenta, znaleźli się reprezentanci głównych frakcji PO.

_ - Teraz najważniejsze dla Polski łączenie, a nie dzielenie. Ten rząd łączy nie tylko Platformę, ale też spaja koalicję - _ przekonuje minister pracy.

Nikt nie otrzyma niższej waloryzacji niż 36 złotych - zapewnił. Zapowiadając zmiany, wśród priorytetów nowego rządu minister pracy i polityki społecznej wskazał też ograniczenie tzw. umów śmieciowych. Podkreślił, że umowa na czas określony nie może trwać wiecznie. Trzydzieści sześć miesięcy jako suma wszystkich umów to maksimum - zaznaczył.

Polityk dodał, że resort pracy i polityki społecznej planuje zrównać okresy wypowiedzenia. Jeżeli ktoś pracuje do pół roku, to będzie mu przysługiwał dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Staż pracy od pół roku do trzech lat gwarantowałby miesiąc wypowiedzenia. Pracującym powyżej trzech lat przysługiwałyby natomiast trzy miesiące wypowiedzenia.

Minister pracy zapowiedział ponadto zmiany w umowach na zlecenie. Rząd planuje rozpocząć odprowadzanie od nich składek.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił również o zmianach w opodatkowaniu tzw. rodzin 3+ i 4+. Dodał, że z ulgi będą mogły po raz pierwszy skorzystać osoby, które nie mają dochodu.

Uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu rozpocznie się o godz. 10.00 w Pałacu Prezydenckim. 1 października odbędzie się posiedzenie Sejmu, na którym premier Ewa Kopacz wygłosi expose.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)