Notowania

Koledzy-prawnicy z Pomorza w spółkach państwowych podległych ministrowi infrastruktury i budownictwa?

Prawnicze eldorado w spółkach państwowych, tak onet.pl opisuje powiązana pomorskich kancelarii prawnych z wiceministrem infrastruktury i budownictwa Kazimierzem Smolińskim, który odpowiada w resorcie za sprawy mieszkalnictwa i poczty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP/money.pl)

Posady w państwowych spółkach oraz intratne kontrakty dla swoich kancelarii prawnicy z Pomorza mieli uzyskać dzięki powiązaniom z ministrem wiceministrem.

Prawnicze eldorado w spółkach państwowych, tak onet.pl opisuje powiązana pomorskich kancelarii prawnych z wiceministrem infrastruktury i budownictwa Kazimierzem Smolińskim, który odpowiada w resorcie za sprawy mieszkalnictwa i poczty.

To on przed laty założył kancelarię radcowską VINDEX w Trzewie. Dziś, posiłkując się KRS, można się dowiedzieć, że kieruje nią żona członka zarządy Poczty Polskiej S.A. Tak więc ów ślubny - Paweł Skoworotko, jest bezpośrednim podwładnym wiceministra.

Ministerstwo Infrastruktury uchyliło się od odpowiedzi na pytania związane z obsługą prawną spółek lub państwowych instytucji przez kancelarię z Tczewa. "Poinformowano nas jedynie, że kancelaria VINDEX nie otrzymywała i nie otrzymuje zleceń od Poczty Polskiej S.A. A co z innymi podmiotami? Na to pytanie zabrakło już odpowiedzi" - czytamy w portalu.

To jednak nie koniec ciekawych powiązań wiceministra. Znani pomorscy adwokaci Jakub Płażyński i Ryszard Stopa pomimo zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek otrzymywali dodatkowo intratne kontrakty na obsługę prawną przez ich kancelarie.

Zobacz też, jak wiceminister wyjaśnia, kto dostanie Mieszkanie+

Zarówno ministerstwo, jak i kancelarie nie widzą w tym ewidentnym konflikcie interesów nic zdrożnego i bagatelizują sprawę.

- Nie ma tu mowy o konflikcie interesów - przekonuje nas mec. Ryszard Stopa. - Ta umowa została zawarta jeszcze zanim trafiłem do rady nadzorczej Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Zresztą dotyczyła kwestii korporacyjnych i miała charakter jednorazowy. Poczta skorzystała z moich usług, bo potrzebowała obiektywnego spojrzenia z zewnątrz. Chodziło o zbadanie stanu przedsiębiorstwa – precyzuje na łamach onet.pl.

Tagi: minister infrastruktury i budownictwa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2017

tyna tyle było gadania o nepotyzmie w PO czy PSL a tu mamy dokładnie to samo tylko szybciej i bardziej konkretnie nigdy przenigdy nie zagłosyję na PiS to … Czytaj całość

09-06-2017

bezrobotnyja nie chce takiego ministra , zawiodłem się na PiS a głosowałem na Państwa. mam nadzieję że Pani PREMIER Beata Szydło sama to sprawdzi i oceni

09-06-2017

inż mgr były stoczniowiec K2ja mam podobne zdanie też głosowałem i to akurat na pana Smolińskiego w Sopocie . Bo spotkałem go przed wyborami , ale z pół roku temu pod gdańskim … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)