Notowania

Ministerstwo Rodziny chwali się wynikami 500 Plus

Do rodzin uczestniczących w programie Rodzina 500 Plus trafiło 57,8 mld zł - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Rafalska zwróciła także uwagę na inne projekty społeczne rządy: Maluch Plus, Dobry Start, Senior Plus, Opieka 75 Plus czy program na rzecz aktywizacji osób starszych.

Pieniądze te rozdysponowano między 2,46 rodzin i 3,75 mln dzieci. – Mniej niż 0,05 proc. świadczeń wychowawczych przekazanych jest w formie rzeczowej lub opłacenia usług, natomiast gospodarka nie tylko nie runęła na skutek wprowadzenia programu Rodzina 500 Plus, ale ma się nawet lepiej, niż przed jego wejściem w życie – stwierdziła szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

Rafalska zwróciła także uwagę na inne projekty społeczne rządy: Maluch Plus, Dobry Start, Senior Plus, Opieka 75 Plus czy program na rzecz aktywizacji osób starszych.

Maluch Plus. Już co piąte polskie dziecko chodzi do żłobka

- Rodzina poza mamą tatą i dziećmi to również dziadkowie, którzy często potrzebują dodatkowej troski i opieki. Ale wsparcia potrzebują też osoby samotne, mniej zaradne i samodzielne, z różnymi problemami. Dzieci, które z różnych powodów nie mogą mieszkać w domu rodzinnym. Jesteśmy również dla nich – powiedziała Rafalska.

Program 500 Plus obejmujeświadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i każde następne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o odpowiednio niskim dochodzie mogą liczyć także na świadczenia dla pierwszego dziecka. Muszą spełnić kryteria dochodowe, które wynoszą 800 zł miesięcznie netto, lub 1200 zł w przypadku dziecka dotkniętego niepełnosprawnością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: 500 plus, ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2018

zepNajwięcej emerytów otrzymuje świadczenie w wysokości 1030 zł. Jak wam nie wstyd ! Koryto+

22-11-2018

KosaTo nie ty ruda dałaś a my Polacy z naszych podatków

22-11-2018

Haker+++++++na co i ile będzie tych + zadłużających Polskę na lata pokolenia

Rozwiń komentarze (32)