Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Ministerstwo Rodziny chwali się wynikami 500 Plus

32
Podziel się:

Do rodzin uczestniczących w programie Rodzina 500 Plus trafiło 57,8 mld zł - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rafalska zwróciła także uwagę na inne projekty społeczne rządy: Maluch Plus, Dobry Start, Senior Plus, Opieka 75 Plus czy program na rzecz aktywizacji osób starszych.
Rafalska zwróciła także uwagę na inne projekty społeczne rządy: Maluch Plus, Dobry Start, Senior Plus, Opieka 75 Plus czy program na rzecz aktywizacji osób starszych. (Andrzej Hulimka/REPORTER)

Pieniądze te rozdysponowano między 2,46 rodzin i 3,75 mln dzieci. – Mniej niż 0,05 proc. świadczeń wychowawczych przekazanych jest w formie rzeczowej lub opłacenia usług, natomiast gospodarka nie tylko nie runęła na skutek wprowadzenia programu Rodzina 500 Plus, ale ma się nawet lepiej, niż przed jego wejściem w życie – stwierdziła szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

Rafalska zwróciła także uwagę na inne projekty społeczne rządy: Maluch Plus, Dobry Start, Senior Plus, Opieka 75 Plus czy program na rzecz aktywizacji osób starszych.

Zobacz także: Maluch Plus. Już co piąte polskie dziecko chodzi do żłobka

- Rodzina poza mamą tatą i dziećmi to również dziadkowie, którzy często potrzebują dodatkowej troski i opieki. Ale wsparcia potrzebują też osoby samotne, mniej zaradne i samodzielne, z różnymi problemami. Dzieci, które z różnych powodów nie mogą mieszkać w domu rodzinnym. Jesteśmy również dla nich – powiedziała Rafalska.

Program 500 Plus obejmujeświadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i każde następne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o odpowiednio niskim dochodzie mogą liczyć także na świadczenia dla pierwszego dziecka. Muszą spełnić kryteria dochodowe, które wynoszą 800 zł miesięcznie netto, lub 1200 zł w przypadku dziecka dotkniętego niepełnosprawnością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(32)
dako
3 lata temu
chwalą się nie efektami bo ich nie ma tylko tym że dali to już parodia.
Janusz+
4 lata temu
Może ktoś wie gdzie jest ogłoszony konkurs na szefa KNF? Bo chciałem wystartować
Iney
4 lata temu
Ale dokonanie wziąć z budżetu 25 mld zł i rozdać za pośrednictwem samorządów 500 +. Jaka tu jej praca ? Promocje polityczną sobie robi za nasze ciężko zapracowane pieniądze. Takie coś to człowiek po 4 klasach szkoły podstawowej może zrobić.
koryto plus
4 lata temu
p.rafalska to POLACY pracowali i pracuja na te wasze 500 plus o ktorym tak krzyczycie! czy wy pisowcy macie jakis pomysl oprocz wydawania naszych pieniedzy ?czy wy pisowcy pobudowaliscie jakies zaklady produkcyjne ? to emeryci powinni dostac te 500 plus a nie te wasze dzieci!ciekawe co z tych dzieci wyrosnie?
MOHER
4 lata temu
RUDA,PODAJ DOKŁADNIE ILE NAS KOSZTUJE WASZE KORYTO+.
...
Następna strona