Notowania

Nie będzie 500+ dla każdego pierwszego dziecka. Rafalska studzi nadzieje rodzin z jednym dzieckiem

- Gdybyśmy chcieli sfinansować każde dziecko w Polsce, to koszt programu by się niemal podwoił, a na to nas nie stać – tłumaczyła minister Elżbieta Rafalska w TVP Info.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews)
Minister Rafalska jest zadowolona z efektów programów społecznych rządu

- Gdybyśmy chcieli sfinansować każde dziecko w Polsce, to koszt programu by się niemal podwoił, a na to nas nie stać – tłumaczyła minister Elżbieta Rafalska w TVP Info.

Jak dodała minister w programie "W pełnym świetle", pieniądze z programu "Rodzina 500+" trafiają w tej chwili do rodzin, które najbardziej ich potrzebują. - Wszystkie badania GUS pokazują, że rodziny z jednym dzieckiem nie są zagrożone ubóstwem tak, jak bardziej liczne rodziny - mówiła Rafalska.

Zobacz także: Zdaniem minister Rafalskiej przez niskie płace, kobiety nie chcą iść do pracy

Minister odniosła się też do zarzutów, które kierowane były do PiS jeszcze przed wprowadzeniem świadczeń na dzieci. Chodziło o to, że kobiety mogą porzucać pracę. - Nie jest prawdą, że świadczenie 500+ zdezaktywizowało kobiety - powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Jak tłumaczyła, pieniądze pozwoliły matkom z rodzin wielodzietnych na to, by wybrać - opłacić opiekunkę i wrócić do pracy albo wychowywać dzieci samemu.

Rafalska jest zadowolona również z zainteresowania szkolną wyprawką. Jak mówił podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki, z uprawnionych 3,4 mln rodzin już 2,5 mln złożyło wnioski. Rafalska w programie TVP Info podkreśliła, że jeśli do tej pory nie było żadnych pieniędzy, to te pieniądze - choć nie na wszystko wystarczają - są znaczącym wpływem dla rodzin.

Minister ogólnikowo odniosła się przyszłych działań społecznych. - Widzę je tak, żeby to tu chciały powstawać polskie rodziny, by nie chciały emigrować - mówiła. Zaznaczyła, że zależy jej też na poprawie sytuacji osób niepełnosprawnych, wyzwaniem jest również polityka senioralna.

Jak już pisaliśmy w money.pl, rządowy program "Rodzina 500 plus" w przyszłym roku ma pochłonąć około 21,2 mld zł. Z kolei realizacja programu "Dobry start" to 1,4 mld zł rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka prorodzinna, elżbieta rafalska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2018

jaW ten sposób hamuje się przedsiębiorczość a hoduje uzależnionych od państwa. Powinno się wspierać dzieci poprzez stwarzanie im możliwości … Czytaj całość

03-09-2018

matkaWystarczy pójść na wybory i podziękować " dobrej zmianie", która twierdzi, że nie dzieli , a łączy.Czyżby??????????

03-09-2018

chudy_aP. Rafalska, proszę sobie przypomnieć co mówiła Szydło przed wyborami o +500 na pierwsze dziecko. Nad wyraz głupia gadka o zadowoleniu rodziców z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (167)