Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Nie będzie 500+ dla każdego pierwszego dziecka. Rafalska studzi nadzieje rodzin z jednym dzieckiem

167
Podziel się:

- Gdybyśmy chcieli sfinansować każde dziecko w Polsce, to koszt programu by się niemal podwoił, a na to nas nie stać – tłumaczyła minister Elżbieta Rafalska w TVP Info.

Minister Rafalska jest zadowolona z efektów programów społecznych rządu
Minister Rafalska jest zadowolona z efektów programów społecznych rządu (WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews)

- Gdybyśmy chcieli sfinansować każde dziecko w Polsce, to koszt programu by się niemal podwoił, a na to nas nie stać – tłumaczyła minister Elżbieta Rafalska w TVP Info.

Jak dodała minister w programie "W pełnym świetle", pieniądze z programu "Rodzina 500+" trafiają w tej chwili do rodzin, które najbardziej ich potrzebują. - Wszystkie badania GUS pokazują, że rodziny z jednym dzieckiem nie są zagrożone ubóstwem tak, jak bardziej liczne rodziny - mówiła Rafalska.

Zobacz także: Zdaniem minister Rafalskiej przez niskie płace, kobiety nie chcą iść do pracy

Minister odniosła się też do zarzutów, które kierowane były do PiS jeszcze przed wprowadzeniem świadczeń na dzieci. Chodziło o to, że kobiety mogą porzucać pracę. - Nie jest prawdą, że świadczenie 500+ zdezaktywizowało kobiety - powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Jak tłumaczyła, pieniądze pozwoliły matkom z rodzin wielodzietnych na to, by wybrać - opłacić opiekunkę i wrócić do pracy albo wychowywać dzieci samemu.

Rafalska jest zadowolona również z zainteresowania szkolną wyprawką. Jak mówił podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki, z uprawnionych 3,4 mln rodzin już 2,5 mln złożyło wnioski. Rafalska w programie TVP Info podkreśliła, że jeśli do tej pory nie było żadnych pieniędzy, to te pieniądze - choć nie na wszystko wystarczają - są znaczącym wpływem dla rodzin.

Minister ogólnikowo odniosła się przyszłych działań społecznych. - Widzę je tak, żeby to tu chciały powstawać polskie rodziny, by nie chciały emigrować - mówiła. Zaznaczyła, że zależy jej też na poprawie sytuacji osób niepełnosprawnych, wyzwaniem jest również polityka senioralna.

Jak już pisaliśmy w money.pl, rządowy program "Rodzina 500 plus" w przyszłym roku ma pochłonąć około 21,2 mld zł. Z kolei realizacja programu "Dobry start" to 1,4 mld zł rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(167)
ngn
5 lata temu
Przecież ona bierze pieniądze za ŁGANIE. Będzie zysk to powie ci wszystko co tylko chcesz. Dno moralne
Katarzyna
5 lata temu
Jestem samotną matką, które wychowuje syna. Niestety dla nas nie ma żadnej pomocy,bo przekraczamy dochody,a co najlepsze przekraczamy przede wszystkim to,że mamy alimenty,które są nieopodatkowanym dochodem!!!!!! To niesprawiedliwe!!!
krakow
5 lata temu
a dlaczego rodzice jedynakow mają sponsorowac rodziny wielodzietnej jeśli nie chcą dac 500 plus jedynakom to niech ich rodzice placa mniejsze podatki
antek
5 lata temu
Najpierw myśleć, liczyć, uzgodnić pomiędzy GŁOWAMI PAŃSTWA jak taką informację 'podać" i ile dni ona (ta informacja) będzie aktualna
Mamamateczka5...
5 lata temu
A co z aktywnymi mamami z jednym dzieckiem?Uważam ,że to niesprawiedliwie pominięta grupa.Te kobiety uczciwie pracując przekraczają wszelkie możliwe progi.Warto by się temu przyjrzeć wnikliwiej.
...
Następna strona