Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd wydaje coraz mniej na program 500 plus

38
Podziel się:

Rządowy program "Rodzina 500 plus" w przyszłym roku ma pochłonąć około 21,2 mld zł, czyli nawet o 3 mld zł mniej niż w 2018 roku – pisze Rzeczpospolita.

Rząd wydaje coraz mniej na program 500 plus
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Rządowy program "Rodzina 500 plus" w przyszłym roku ma pochłonąć około 21,2 mld zł, czyli nawet o 3 mld zł mniej niż w 2018 roku – pisze Rzeczpospolita.

Jak zauważa dziennik, rosnące zatrudnienie oraz wynagrodzenia powodują, że mniej osób jest uprawnionych do świadczenia już na pierwsze dziecko.

Spada też liczba dzieci uprawnionych do otrzymywania 500 zł co miesiąc. W styczniu 2017 r. było to 3,82 mln uprawnionych, obecnie 3,74 mln, a w przyszłym ma być ich jeszcze mniej, również w wyniku działań uszczelniających program 500 plus.

Oszczędności na programie 500 plus mają finansować program wyprawek szkolnych 300 plus. Na politykę prorodzinną w 2018 r. zaplanowano 37,8 mld zł, około 1 mld zł mniej niż w tegorocznym budżecie.

ZOBACZ: * *Realna wartość 500+ spada. Wiceminister Marczuk: To jedno z najwyższych świadczeń w Europie

500 plus na pierwsze dziecko można otrzymać, gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(38)
Brt
5 lata temu
800zl to wydaje na paliwo! Po co wogole ktoś pisze takie śmieszne kwoty.
Mamietek
5 lata temu
Powiem Wam wprost, może zrozumiecie - bo chodzi tu o zastępowalność. Czyli o model 2+2, 2+3..., dwoje rodziców to min.dwoje dzieci. Dosadnie mówiąc: aby 2 ludzi idących w piach zostawili po sobie minimum 2 dzieci. Aby miał kto płacić emeryturę na Ciebie i na mnie, podatki na drogi i szpitale, żeby miał kto pracować w biedronce, wywozić śmieci, miał kto prowadzić miejski autobus i być moim kierownikiem i dyrektorem. Kiedy będziecie mieć swoje firmy, żebyście mieli pracowników i na końcu, żebyś nie potrzebował emigrantów.
Mamietek
5 lata temu
"A niesprawiedliwe, dają patologii, i na pewno ktoś przestał pracować bo ma kokosy z 500+. " Tak w imię zasady: nie znam się - to się wypowiem.
Fiiil
5 lata temu
Wiecie dlaczego na pierwsze dziecko nie dostajecie 500+ ???? Bo zakompleksiony Jarosław Kaczyński urodził się drugi po Lechu.
Fiiil
5 lata temu
Przecież o to chodziło. Podniesienie najniższego wynagrodzenia spowodowało,że dużo rodzin przekroczyło próg dochodowy w programie 500+. Przecież pisowcy nic dobrego dla Polaków nie robią. Kupili wyborców a zarazem ich oszukali.
...
Następna strona