Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministrowie radzą nad pomocą dla ubogich

0
Podziel się:

Poprzednim obradom na ten temat przewodniczył polski minister rolnictwa Marek Sawicki.

Ministrowie radzą nad pomocą dla ubogich
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W Luksemburgu spotykają się unijni ministrowie pracy, którzy między innymi mają rozmawiać o zwiększeniu pomocy dla najuboższych. Chodzi o utrzymanie na przyszły rok prawie pół miliarda euro na paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, oraz opór sześciu krajów spowodował, że przewidziana na przyszły rok pula pieniędzy została znacznie zmniejszona do zaledwie 113 milionów euro.

**O biedzie czytaj w Money.pl

Money.pl/Anna Kraszkiewicz **
Co szósty Polak żyje w ubóstwie. Polska bieda kosztuje 3,6 mld złotych
Spotkanie unijnych ministrów pracy to kolejna okazja do prób zmiany stanowiska sześciu krajów na czele z Niemcami wspieranymi przez Czechy, Danię, Holandię, Szwecję i Wielką Brytanię. Tą sprawą zajmowali się kilka tygodni temu unijni ministrowie rolnictwa, ale nie udało im się dojść do porozumienia.

Nadzieję na porozumienie wyrażał polski minister rolnictwa Marek Sawicki (na zdj.), który przewodniczył obradom: - _ Warto, by w dobie kryzysu podejść do tego zagadnienia z większą odpowiedzialnością i ja w tą odpowiedzialność wierzę _- powiedział.

O zwiększenie pomocy dla najuboższych apelują organizacje charytatywne w Europie. Twierdzą, że w przeciwnym przypadku nie będą w stanie pomóc wszystkim potrzebujących. Z tego programu w poprzednich latach wspieranych było 18 milionów niedożywionych osób.

O kryzysie i biedzie w Europie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t86755.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad;20;proc;litwinow;zyje;w;skrajnym;ubostwie,73,0,890185.html) U sąsiadów skrajna bieda. 20 proc. w ubóstwie Litewski Urząd Statystyczny ogłosił, że wskutek kryzysu gospodarczego 20,2 proc. ludności tego kraju żyje w warunkach skrajnego ubóstwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t85046.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sarkozy;przerwal;wakacje;przez;druga;fale;kryzysu,144,0,889232.html) Francja zagrożona? Sarkozy posunął się do.. Prezydent Francji przerwał wakacje i zwołał w Paryżu naradę z kluczowymi ministrami i szefem banku centralnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t49351.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/wloski;nauczyciel;skarzy;28;ministrow,57,0,865081.html) Włoski nauczyciel skarży 28 ministrów Zarzuca im wyzysk w pracy i domaga się 3 mln euro odszkodowania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)