Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MON zaciska pasa. Koniec z bankietami

0
Podziel się:

Z szacunków wynika, że wydatki MON będą musiały zostać zmniejszone o trzy miliardy złotych.

MON zaciska pasa. Koniec z bankietami
(Reporter)

Minister obrony narodowej zaczyna oszczędności w wojsku od siebie. Na początek ograniczone zostaną wydatki na okolicznościowe przyjęcia.

Tomasz Siemoniak mówił w radiowej Jedynce, że w Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia nie będzie okolicznościowego bankietu. Minister zwrócił też uwagę dowódcom wojskowym wszystkich szczebli, żeby oszczędniej podchodzili do organizowania różnych uroczystości.

_ - Szukając oszczędności budżetowych, warto zaczynać od siebie, od rzeczy najprostszych. Stąd zrezygnowałem z organizacji bankietów w siedzibie ministra 15 sierpnia. Zwróciłem uwagę dowódcom, aby oszczędniej podchodzić do tego typu okazji - _ powiedział minister.

Z powodu wielkiej dziury w budżecie państwa MON musi ograniczyć wydatki. Z szacunków wynika, że wydatki będą musiały zostać zmniejszone o trzy miliardy złotych. Tomasz Siemoniak zapewnił, że nie będzie oszczędzał na żołnierzach, a pieniądze wygospodaruje dzięki opóźnianiu niektórych inwestycji i przełożeniu płatności na 2014 rok.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczne cięcia w resorcie rolnictwa Resort rolnictwa, w związku z koniecznością nowelizacji ustawy budżetowej na 2013 rok, musi zmniejszyć wydatki o 463,6 mln złotych.
Wiemy już, komu Rostowski zabierze pieniądze Największe cięcia dotkną armię, MON potwierdza ich gigantyczną skalę. W resorcie pracy też zacisną pasa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)