Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Doktorat wdrożeniowy zachętą do kariery naukowej. Stypendia dla 2 tys. osób [WIDEO]

Doktorat wdrożeniowy zachętą do kariery naukowej. Stypendia dla 2 tys. osób

 

 

- Powstanie nam w ciągu 4 lat nowa uczelnia - mówi Piotr Dardziński, wiceminister nauki. Mowa o doktorantach wdrożeniowych, których w tym czasie ma być w Polsce 2 tysiące.

Co ma skusić do kariery naukowej? Stypendium i praca. Szczegóły w "Money. To się liczy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Polak z oddali
2018-04-16 14:34
W innych, madrzejszych krajach, uczelnie, firmy zabijaja sie o matematykow, fizykow, chemikow, inzynierow. A w katolickiej Polsce? Najwieksze szanse na zatrudnienie maja absolwenci teologii, jakichs socjologii, politologii, juz nie wspomne o tych, ktorzy maja "znajomosci", zwlaszcza w kregach katolickiej sekty. To panstwo to jedna wielka zenada, a nie zadne panstwo. Kto madry, musi po prostu uciec na Zachod.
Lkk
2018-04-16 12:35
Dr jest stopniem naukowym. Za wdrożenia można przyznawać tytuł super-hiper inżyniera lub coś podobnego. Doktorat wdrożeniowy to kolejna patologia.
fizyk
2018-04-16 10:17
Stypendia dla doktorantów ? Owszem , ale dla takich, których wyniki ich prac w czasie przewodu doktorskiego, beda wykorystanie w przemysle , który pomnaza PKB ! Bo co dla gospodrki da doktorat z np historii, czy psychologii ? Kolejne obciacenie etatem doktora , nieproduktywnego !
Pokaż wszystkie komentarze (18)