Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki w Davos: Przemysł uważa, że w Polsce stosowane są dumpingowe ceny stali

0
Podziel się:

Wicepremier spotkał się w Davos m.in. z komisarzem UE ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności J. Katainenem.

Morawiecki w Davos: Przemysł uważa, że w Polsce stosowane są dumpingowe ceny stali
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bELoDdxh

Dumping w przemyśle stalowym w Polsce oraz potencjalne, nowe inwestycjach koncernu GE nad Wisłą - to tematy rozmów wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Wicepremier spotkał się w Davos m.in. z komisarzem UE ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności J. Katainenem. - Rozmawialiśmy na temat spraw polskich, handlu międzynarodowego, wsparcia dla małych i średnich firm, ale również na temat większych projektów strategicznych i sytuacji makroekonomicznej w Polsce. Przedstawiłem komisarzowi nasze plany rozwojowe i inwestycyjne - powiedział w sobotę Morawiecki.

Dodał, że rozmowy z Katainenem dotyczyły także przemysłu stalowego. - Przemysł stalowy uważa, że w naszym kraju stosowane są dumpingowe ceny stali w związku z jej importem ze wschodu. Rozmawialiśmy o tym - wyjaśnił. Dodał, że o tej kwestii rozmawiał również z szefem koncernu ArcelorMittal, Lakshmi Mittalem. Firma jest właścicielem polskich hut. - On również zwracał moją uwagę na ten problem, że rośnie zagrożenie dla zmniejszenia liczby miejsc pracy w polskim hutnictwie w związku z jego zdaniem dumpingowym importem stali ze wschodu - powiedział.

bELoDdxj

Dodał, że spotkał się w Davos również z wiceszefem GE Johnem Rice'm. - To było bardzo ciekawe spotkanie o potencjalnie nowych inwestycjach GE w Polsce - powiedział. Dodał, że rozmawiał również z przedstawicielami polskich firm.

Zaznaczył, że w Davos nie dało się odczuć poważnych obaw o recesje na świecie, ale obawy o spowolnienie wzrostu, ryzyka makroekonomiczne i geopolityczne. - W szczególności było sporo dyskusji o Chinach, ale także innych rynkach wschodzących w kontekście surowców, spadku cen ropy i gazu - wyjaśnił.

Światowe Forum Ekonomiczne organizowane jest corocznie w górskim kurorcie Davos (Szwajcaria) od 1971 roku, by służyć jako pole do dyskusji o głównych społecznych i ekonomicznych problemach świata oraz metodach ich rozwiązania. W tym roku swój udział w obradach i spotkaniach między 20 a 23 stycznia zapowiedziało 2,5 tys. liderów polityki, biznesu i nauki.

bELoDdxK
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)