Notowania

Morawiecki zapowiada nowy podatek dla najbogatszych. Pieniądze pójdą na niepełnosprawnych

Zaproponujemy szczegółowe zmiany do konstytucji wprowadzające zasady państwa solidarnego i sprawiedliwego - obiecuje premier Mateusz Morawiecki. I zapowiada, że wprowadzi specjalną "daninę solidarnościową" - niewielki podatek dla najbogatszych na rzecz najbardziej poszkodowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)
Premier spotkał się z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi i ich rodzicami.

Zaproponujemy szczegółowe zmiany do konstytucji wprowadzające zasady państwa solidarnego i sprawiedliwego - obiecuje premier Mateusz Morawiecki. I zapowiada, że wprowadzi specjalną "daninę solidarnościową" - niewielki podatek dla najbogatszych na rzecz najbardziej potrzebujących.

Najlepiej zarabiający będą w minimalnym stopniu opodatkowani. Do połowy maja zaproponujemy mapę drogową z propozycjami dla osób niepełnosprawnych - powiedział premier.

Premier spotkał się w piątek z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi i ich rodzicami. Termin majowy przyjęli oni z rozczarowaniem. Nie chcemy czekać, chcemy pomocy natychmiastowej - mówili. Jak tłumaczył Morawiecki, na przygotowanie kompleksowego planu działania potrzeba jednak czasu.

Protestujący mają dwa główne postulaty. Chcą dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, który nie będzie wliczany do dochodu osoby niepełnosprawnej.

Postulują też o zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Przed Morawieckim i Rafalską z protestującymi w piątek spotkał się też prezydent Andrzej Duda. Obiecał, że przygotowana zostanie ustawa pomocowa. Protest w Sejmie trwa od środy.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-04-2018

dedekiA Morawiecki do której grupy się zalicza-do najbogatszych,czy niepełnosprawnych?

20-04-2018

kl1234To już jest 12 podatek wprowadzany w PiS-bolszewii. Ci co pracują są karani, a ci co nie są wynagradzani. Dokąd ten PiS-owski twór zwany PiS-landią … Czytaj całość

20-04-2018

DanielJakim prawem. Okradają mnie a inny ma to dostać. Krew mnie zalewa w tym kraju.

Rozwiń komentarze (45)