Notowania

Mordasewicz: Zmiany w emeryturach są konieczne

Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Pracodawców Polskich Lewiatan uważa, że podniesienie wieku emerytalnego to konieczne rozwiązanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Traczyk/East News)

Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Pracodawców Polskich Lewiatan uważa, że podniesienie wieku emerytalnego to konieczne rozwiązanie. Mówił, że co roku dopłacamy do młodych emerytów 30 miliardów.

Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, wiek emerytalny kobiet i mężczyzn miałby być wydłużony i zrównany do 67 roku życia. W tej sprawie porozumiała się koalicja PO-PSL. Kompromis zakłada, że kobiety i mężczyźni będą przechodzili na emeryturę w wieku 67 lat, jednak zmianę tę mają złagodzić emerytury cząstkowe.

Na te wcześniejsze emerytury kobiety będą mogły przechodzić w wieku 62 lat, a mężczyźni - w wieku 65 lat. Ta emerytura będzie finansowana z własnego kapitału emerytalnego. Cząstkowe świadczenie będzie wynosiło 50 procent wypracowanego kapitału.

Wymogiem jego otrzymania będzie przepracowanie 35 lat w przypadku kobiet i 40 w przypadku mężczyzn. Świadczenie cząstkowe będzie można łączyć z pracą, jednak pobieranie go oznacza niższą emeryturę po 67. roku życia.

Czytaj więcej o reformie emerytalnej w Money.pl
SLD też za referendum, ale dopiero po... Szef SLD Leszek Miller zapowiedział dziś w Łodzi, że po świętach wielkanocnych Sojusz skieruje do Sejmu swój wniosek o referendum ws. wieku emerytalnego.
Znany ekonomista chwali reformę Tuska Profesor Stanisław Gomułka chwali koalicję PO-PSL za ogłoszenie decyzji, dotyczącej wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
Muszą być wyjątki w systemie emerytalnym _ W każdym państwie Unii Europejskiej są wyjątki w systemie emerytalnym _, twierdzi była minister pracy Jolanta Fedak.
Tagi: podwyższenie wieku emerytalnego, mordasewicz, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz