Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mosty plus
23.05.2018 06:09

"Mosty plus". Premier chce zbudować 22 nowe mosty w kilka lat

- Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę - mówił premier. Do połowy przyszłej dekady mają powstać 22 takie obiekty. To będą mosty na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu innych miejscach, zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki bez mostów - dodał Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Kamiński)
Mosty plus. 22 przeprawy w dziewięciu województwach na ośmiu rzekach

- Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę - mówił premier. Do połowy przyszłej dekady mają powstać 22 takie obiekty. - To będą mosty na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu innych miejscach, zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki bez mostów - dodał Morawiecki.

- Chcemy stworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych regionów, dla ośrodków powiatowych, a tutaj mosty są w szczególności potrzebne – stwierdził premier Morawiecki.

Ile mają kosztować nowe przeprawy? Premier zapowiada, że budżet programu "Mosty plus" wyniesie ok. 2,3 mld zł. Jerzy Kwieciński, minister infrastruktury i rozwoju dodał, że budżet państwa pokryje koszty budowy takich przepraw w 80 procentach. Resztę będą musiałby wyłożyć samorządy. Premier zapowiedział, że pierwsze lokalizacje mostów mają być znane już niebawem.

* Kornel Morawiecki krytykuje syna. "Te słowa nie były do końca właściwe". Zobacz wideo: *

"Mosty plus". "Dla zrównoważonego rozwoju"

Budowę mostów ma w dużej mierze finansować specjalny fundusz - jeszcze w tym roku znaleźć mają się środki na prace projektowe, w kolejnych latach mają ruszyć budowy.

Minister Kwieciński zdradził, że nowe przeprawy mają powstać łącznie w 9 województwach, na 8 rzekach. Zdaniem Morawieckiego, program pozwoli Polsce rozwijać się w sposób bardziej zrównoważony. - A przez poprzednie 25 to wielkie aglomeracje rozwijały się najszybciej - mówił premier.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl *

Tagi: mosty plus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-05-2018

AlaNieroby do roboty. Bo ci, którzy pracują na te wszystkie "plusy", ledwo już dają radę. A jak znam życie to jeszcze nie koniec. Za chwilę będą … Czytaj całość

23-05-2018

TeqCzy każdy Pis-owiec z rządu wygrał w totolotka? Czy to tylko kolejny plus za który zapłacą jak zwykle ludzie, którzy pracują?

23-05-2018

AgaKolejny plus...czyli co? Ano to, że szykuje się jakiś nowy fikuśny podatek

Rozwiń komentarze (34)