Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Na obniżce akcyzy zarobią pośrednicy"

0
Podziel się:

Minister finansów nie zamierza obniżać akcyzy na benzynę dopóki nad Polską ciąży procedura nadmiernego deficytu.

"Na obniżce akcyzy zarobią pośrednicy"
(PAP/EPA)

Minister finansów Jacek Rostowski powiedział, że rząd nie obniży akcyzy na benzynę ani nie wprowadzi nowych ulg podatkowych, dopóki na Polsce ciąży procedura nadmiernego deficytu.

_ - Póki mamy procedurę nadmiernego deficytu, to żadnych ulg nie będzie. Z tego powodu też nie możemy obniżyć akcyzy (na benzynę) (...). Tak się zobowiązaliśmy wobec KE, że nie będziemy obniżali dochodów budżetu _ - powiedział Rostowski w Radiu ZET w odpowiedzi na pytanie o możliwość wprowadzenia ulgi m.in. na polisy zdrowotne.

_ - Nie, nie będzie obniżki (akcyzy na benzynę) i rząd już dawno jasno to zapowiedział. (...) Nie po to będę obniżał akcyzę, żeby pośrednicy mogli na tym zarabiać _ - dodał. Prawo unijne nie pozwala polskiemu rządowi na obniżenie akcyzy na olej napędowy, dopuszcza jednak taką możliwość, jeżeli chodzi o benzynę.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/benzyna;za;ponad;5;zl;psl;ma;pomysl,80,0,763728.html) Benzyna za ponad 5 zł. PSL ma pomysł
W lipcu 2010 roku wznawiając procedurę nadmiernego deficytu przeciwko Polsce (po raz pierwszy nastąpiło to w 2004 roku) unijna rada ministrów finansów Ecofin dała czas do końca 2012 roku na ograniczenie deficytu do 3 procent przewidzianych w kryteriach z Maastricht.

Polska uzgodniła z Komisją Europejską, że w 2012 roku ograniczy deficyt sektora finansów publicznych do 3 procent PKB. Jednym z pierwszych istotnych działań w tym obszarze było przygotowanie budżetu państwa na 2011 rok z zastosowaniem tzw. tymczasowej reguły wydatkowej, ograniczającej wzrost wydatków elastycznych budżetu państwa i nowych wydatków prawnie zdeterminowanych do maksymalnie 1 pkt procentowy ponad stopę inflacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t84612.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mf;po;obnizce;akcyzy;paliwo;nie;byloby;tansze,34,0,802850.html) MF: Po obniżce akcyzy paliwo nie byłoby tańsze Obniżka akcyzy zostałaby prawdopodobnie skonsumowana przez marże na cenach paliw, mówi wiceminister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t20998.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;moga;znaczaco;wzrosnac,198,0,802502.html) "Ceny paliw mogą znacząco wzrosnąć" Za miesiąc za paliwo możemy zapłacić znacznie więcej, bo kończy się ulga akcyzowa dla importerów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t20206.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;w;polsce;-;niskie;twierdzi;rzad,90,0,795738.html) Ceny paliw w Polsce - niskie twierdzi rząd Według wiceministra skarbu ceny benzyny i oleju napędowego w Polsce należą do najniższych w Europie.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)