Notowania

zamówienie publiczne
29.10.2012 06:56

Na publicznych przetargach zarobią tłumacze

Urząd Zamówień Publicznych proponuje, by oferty w przetargach można było składać w języku obcym, co ma zwiększyć konkurencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

*Urząd Zamówień Publicznych proponuje, by oferty w przetargach można było składać w języku obcym, co ma zwiększyć konkurencję w przetargach. Zamawiający obawiają się bałaganu. *

Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa Wojciech Malusi zauważa, że zgodnie z konstytucją językiem urzędowym jest polski. Zbigniew Kotlarek, szef MSF Polska dodaje, że Niemcy i Francuzi nie pozwoliliby na składanie ofert w językach innych niż narodowe - czytamy w Pulsie Biznesu.

Zamawiający mają sporo obaw. Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich przekonuje, że jeśli prawo pozwoli wykonawcom składać oferty w językach obcych, powstanie gigantyczny bałagan, bo samorządy będą musiały zatrudnić ogromną liczbę tłumaczy, co tylko podniesie koszty przetargu.

Rzeczniczka UZP Anita Wichniak-Olczak zapewnia, że decyzję w kwestii języka będzie podejmował zamawiający. Dodaje, że obecnie przepisy nakładają obowiązek składania dokumentów w języku polskim obok wersji obcojęzycznej, co w przypadku postepowań, którymi zainteresowane są podmioty zagraniczne, może zniechęcać do ubiegania się o kontrakt.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS ma nowy pomysł na polskie drogi Wielkopolscy politycy PiS przygotowali projekt zmiany ustawy o drogach publicznych.
Zgłosili się chętni na polskie uzdrowiska Do wczoraj województwa mogły złożyć do Ministerstwa Skarbu listy intencyjne w tej sprawie.
8 mln zł na szukanie składowiska odpadów Nowe składowisko będzie Polsce potrzebne najpóźniej około roku 2022, kiedy zapełnione zostanie obecnie działające składowisko w Różanie na północy Mazowsza.
Tagi: zamówienie publiczne, tłumaczenia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz