Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Największa na świecie aukcja mebli i dekoracji wnętrz

0
Podziel się:

W Monaco, w Hotel de Paris, rozpoczęła się aukcja mebli i wyposażenia dekoracyjnego wnętrz. To jedna z największych tego typu aukcji na świecie. Ocenia się, że całość wystawionych przedmiotów i mebli powinna osiągnąć ponad półtora miliona euro.

Największa na świecie aukcja mebli i dekoracji wnętrz
(PAP/EPA)
bEKEXYcB

W Monaco, w Hotel de Paris, rozpoczęła się aukcja mebli i wyposażenia dekoracyjnego wnętrz. To jedna z największych tego typu aukcji na świecie.

W ciągu sześciu dni pod młotek trafi około dziesięciu tysięcy przedmiotów i mebli. Zabytkowe stoły, krzesła, lustra i tkaniny dekoracyjne na ściany - wszystkie pochodzą z luksusowego, pięciogwiazdkowego, stojącego nad morzem, Hotel de Paris, w którym wciąż trwają prace remontowe. Ocenia się, że całość wystawionych przedmiotów i mebli powinna osiągnąć ponad półtora miliona euro.

Wśród najcenniejszych eksponatów znajduje się pianino z legendarnego baru amerykańskiego, który znajdował się w pałacu. Jego sława jest porównywalna do baru, w także dzisiaj odnawianym, a kiedyś uznawanym za jeden z najpiękniejszych na świecie tego typu obiektów, hotelu Crillon w Paryżu, w którym bywali Ernest Hemingway i Scott Fitzgerald.

bEKEXYcD

Z innych wartościowych przedmiotów pod młotek trafią także XIX wieczny dywan perski długości dziesięciu metrów i szerokości sześciu - wyceniany na 20 tysięcy euro oraz sztalugi Winstona Churchilla. Były premier Wielkiej Brytanii był częstym gościem Hotel de Paris w Monte-Carlo.

bEKEXYde
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)