Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NATO wkroczy do Libii? Tak sądzi Castro

0
Podziel się:

Interwencja wojskowa w Libii zagwarantowałaby Europie dwa miliony baryłek ropy dziennie - mówi Castro.

NATO wkroczy do Libii? Tak sądzi Castro
(ec.europa.eu)

Były prezydent Kuby, Fidel Castro, przypisując amerykańskim mediom szerzenie _ dezinformacji _ na temat wydarzeń w Libii, które nazywa _ wojną domową _, wysuwa hipotezę, że media te mogą przygotowywać interwencję NATO w Libii.

_ Środki masowego przekazu (amerykańskie) przygotowały teren do działania. Nie zdziwiłaby interwencja wojskowa w Libii, która zagwarantowałaby Europie prawie dwa miliony baryłek ropy dziennie, jeśli najpierw wydarzenia nie położą kresu dyktaturze lub życiu Muammara Kaddafiego _ - napisał Castro.

Jego artykuł ukazał się w czwartek w oficjalnych mediach kubańskich. Były prezydent Kuby zastanawia się w swym artykule, jaka będzie reakcja świata arabskiego, jeśli NATO dokona interwencji w Libii i czy powstrzymałoby to _ rewolucję zapoczątkowaną w Egipcie _.

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował, że Sojusz nie ma zamiaru interweniować w Libii. Taka deklaracja padła podczas jego wizyty w Kijowie.
Sekretarz generalny podkreślił, że sytuacja w Libii nie stwarza zagrożenia dla poszczególnych krajów NATO. Zaznaczył, że obecnie żadne z państw czy organizacji międzynarodowych jak ONZ nie zwracały się z prośbą o taką interwencję. Jednocześnie Anders Fogh Rasmussen dodał, że wydarzenia w Libii mogą spowodować falę uciekinierów z tego kraju, co może destabilizować sytuację w innych państwach.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers
Tymczasem Niemcy wysłał do Libii trzy okręty wojenne - dwie fregaty i jednostkę wsparcia taktycznego, aby ewakuować swych obywateli - poinformował rzecznik ministerstwa obrony Niemiec.

- _ Fregaty "Brandenburg", "Rheinland-Pfalzoraz" okręt wsparcia taktycznego Berlin znajdują się obecnie w drodze do zatoki Wielka Syrta na wschodzie Libii, aby ewakuować niemieckich obywateli _ - sprecyzował. Dodał, że na jednostkach znajduje się około 600 żołnierzy.

Niemcy są pierwszym krajem, który wysłał okręty wojenne do Libii od początku rewolty przeciwko Muammarowi Kadafiemu. Rano niemieckie MSZ poinformowało, że w ogarniętej powstaniem Libii znajduje się około 160 Niemców.

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały, że zawieszają regularne loty do stolicy Libii, Trypolisu. Rzecznik firmy powiedział, że w ostatnich dniach wywieziono z Libii do Niemiec _ od 600 do 700 osób _, wynajmując samoloty o większej liczbie miejsc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t132535.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;pakuje;zloto;do;samolotu;szykuje;sie;do;ucieczki,143,0,783759.html) Kaddafi pakuje złoto do samolotu. Szykuje się do ucieczki Według wiarygodnych źródeł libijski dyktator ma zamiar uciec do zaprzyjaźnionego kraju w Afryce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100301.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ue;wysle;wojska;do;libii;by;ratowac;swoich,69,0,783685.html) UE wyśle wojska do Libii. By ratować swoich Bruksela na razie planuje ewakuację z udziałem batalionów szybkiego reagowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t132534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;bin;laden;to;wrog;manipuluje;ludzmi,2,0,783874.html) Kaddafi: Bin Laden to wróg. Manipuluje ludźmi _ Al-Kaida wykorzystuje młodych, wsypując im do kawy halucynogenne pigułki, żeby się buntowali _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)