Notowania

nbp
27.07.2016 12:18

NBP przygotowuje monetę z wizerunkiem Olgi Boznańskiej

Narodowy Bank Polski przygotowuje monetę z wizerunkiem Olgi Boznańskiej. Malarka i portrecistka zostanie upamiętniona na kolejnej monecie z serii "Polscy Malarze XIX/XX wieku", której emisję zaplanowano na 14 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Barbara Jaroszek z NBP podkreśla, że przygotowanie monety poświęconej Oldze Boznańskiej nie było proste. Wyjaśnia, że sporym wyzwaniem było przedstawienie na monecie twórczości Boznańskiej. Zadanie było tak trudne, że część medalierów się go nie podjęła.

Barbara Jaroszek dodaje, że serii "Polscy Malarze XIX/XX wieku" cieszy się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Wcześniej w tym cyklu ukazały się między innymi monety poświęcone Janowi Matejce, Józefowi Chełmońskiemu, czy Aleksandrowi Gierymskiemu.

Wczoraj Narodowy Bank Polski wyemitował dwie monety okolicznościowe upamiętniające występ Polaków na igrzyskach w Rio de Janeiro. Dla kolekcjonerów przygotowano srebrną dziesięciozłotówkę w cenie 115 złotych i złotą dwustuzłotówkę w cenie 3100 złotych. Są one dostępne w sklepie internetowym Narodowego Banku Polskiego, Kolekcjoner oraz w oddziałach okręgowych NBP.

Tagi: nbp, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2016

haltupGorzej jak za tuska to nigdy nie będzie

27-07-2016

syzyfTy jesteś z "gorszego sortu".Masz tylko jedno prawo:szybko umrzeć z głodu aby nie obciążać budżetu państwa.

27-07-2016

MWNie pomoże to złotówce...

Rozwiń komentarze (4)