Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NFZ tym razem nie zawiódł. Podpisał umowy

0
Podziel się

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał umowy i aneksy na leczenie w przyszłym roku.

NFZ tym razem nie zawiódł. Podpisał umowy
(Bartosz Krupa/East News)
bDBgGcth

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał umowy i aneksy na leczenie w przyszłym roku. Rzecznik NFZ Andrzej Troszyński zapewnił, że wszystkie szpitale, przychodnie przyszpitalne i lekarze rodzinni zawarli kontrakty z Funduszem.

W tym roku już w listopadzie oddziały wojewódzkie uzgodniły warunki finansowania na rok 2013 prawie ze wszystkim szpitalami. Umowy podpisali również lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. - _ Nie będzie jak w poprzednich latach rozmów w sylwestra w prawie kontraktów _ - podkreślił Troszyński.

_ - Z podstawową opieką zdrowotną też uporaliśmy się rekordowo wcześnie. Nie będzie żadnych sylwestrowych rozmów. Są już uzgodnione warunki finansowania ze wszystkimi POZ-ami. Tak więc w rok 2013 pacjenci wejdą bez lęku, czy jego placówka, do której uczęszcza jest zakontraktowana, czy też nie _ - tłumaczy Troszyński.

bDBgGctj

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA TROSZYŃSKIEGO:

Od 1 stycznia wchodzi w życie elektroniczny system potwierdzania ubezpieczenia eWUŚ. Jak zapewniał w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz system uprości prace w rejestracjach i ułatwi chorym zapisy do lekarzy. Wystarczy dowód osobisty i PESEL, aby sprawdzić online, czy pacjent jest ubezpieczony. Do tej pory 90 procent placówek ochrony zdrowia przystąpiło do systemu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzadkie choroby to częsty problem? Już 18 grudnia do ministra zdrowa trafić ma projekt Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich.
Arłukowicz to "nieczuły urzędas". Zapłaci głową? _ Sytuacja go przerosła _ - tak politycy opozycji komentują reakcję ministra zdrowia na kryzys w szpitalach.
Nie uciekniesz od NFZ. Rząd ujawnił plan Ustawa regulująca rynek usług zdrowotnych, nie przewiduje możliwości rezygnacji z NFZ i wybrania innego ubezpieczyciela.
bDBgGctK
KOMENTARZE
(0)