Notowania

Nie będzie spotkania premiera z byłym szefem KNF. Marek Chrzanowski odebrał dokumenty ze swoim odwołaniem

Premier Mateusz Morawiecki nie spotka się z Markiem Chrzanowskim, który wczoraj zrezygnował z fotela przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Poinformował o tym w środę rano Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Sprawa dymisji szefa KNF zamknięta od strony formalnej - powiedził szef KPRM.

Marek Chrzanowski odebrał dokumenty zamykające kwestię jego odwołania ze stanowiska przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Zapowiadanego na środę spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z były już szefem KNF nie będzie.

Aktualizacja 11:00

Marek Chrzanowski zrezygnował ze stanowiska we wtorek po tym, jak "Gazety Wyborcza" opublikowała nagranie jego rozmowy z Leszkiem Czarneckim, podczas której miał złożyć biznesmenowi propozycję korupcyjną.

- Sprawa odwołania do strony formalno-prawnej jest zamknięta. Marek Chrzanowski odebrał oficjalne dokumenty - poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk, cytowany przez PAP.

Z kolei wcześniej Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w TVN24 zapowiedział, że nie będzie jednak spotkania byłego już szefa KNF z premierem Mateuszem Morawiecki.

Takie spotkanie było rozważane we wtorek. Jednak po tym, jak Morawiecki przyjął wieczorem dymisję Chrzanowskiego, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że nie ma planów takiego spotkania.

W środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powtórzył wtorkową deklarację Kopcińskiej, że pełniącym obowiązki szefa KNF zostanie jeden z zastępców Chrzanowskiego. Obecnie KNF ma dwóch wiceprzewodniczących: Marcina Pachuckiego i Andrzeja Diakonowa. - Następnie zostanie wybrany nowy szef KNF - dodał.

Zobacz też: Przedstawiciel służb specjalnych w KNF. "Banki boją się tego rozwiązania"

Dworczyk, który był w środę gościem radiowej Jedynki, mówił też o wtorkowym wieczornym spotkaniu premiera z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i szefami służb. Jak powiedział, premierowi został przedstawiony materiał, który był zbierany - na jego polecenie - przez cały dzień.

Dodał, że muszą zostać wyjaśnione wszystkie aspekty spotkania Marka Chrzanowskiego z Leszkiem Dworczykiem i propozycji złożonej przez szefa KNF. - Zaczynając właściwie od tego, co się stało, jaki ta rozmowa miała przebieg - dlatego, że część informacji mamy ze stenogramu, część z opisu, dlaczego w tym, a nie w innym momencie ta rozmowa pojawia się w przestrzeni publicznej. Jest tu szereg wątków i elementów, które trzeba sprawdzić - mówił.

I przyznał, że "sam fakt rozmowy przeprowadzonej w taki sposób jest absolutnie niedopuszczalny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2018

hahahahahahahahahaciekawe, że premierem został bankier . W obliczu pisowskich afer SKOK, GetBack, KNF i kolejnych, które dopiero zostaną ujawnione ...

14-11-2018

prawy i sprawiedliwyTo jak tam panie Ziobro - Chrzanowskiemu i jego prawnikowi-słupowi grozi teraz 25 lat? Czy takie kary są zarezerwowane tylko dla opozycji?

14-11-2018

obywatelpremier do dymisji , jeśli ma jakieś resztki honoru sam powinien zrezygnować z urzędu

Rozwiń komentarze (24)