Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie będzie spotkania Tusk-Pawlak

0
Podziel się

Obu politykom wystarczyła rada ministrów. Rzecznik rządu: Bo nic takiego się nie dzieje.

Nie będzie spotkania Tusk-Pawlak
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCYzxJRx

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że nie ma takiego problemu w koalicji, który uzasadniałby rozmowę _ w cztery oczy _ premiera Donalda Tuska z wicepremierem, szefem PSL Waldemarem Pawlakiem.

_ - Nic nadzwyczajnego się nie dzieje, koalicja ma się dobrze i sprawnie walczy z kryzysem _ - podkreślił rzecznik rządu.

_ - Nie ma takiej sytuacji, uzasadnienia, takiego problemu, żeby była konieczność spotkania w cztery oczy. Panowie mieli okazję rozmowy i analizowania problemów kraju w trakcie posiedzenia rządu. Spotkanie premiera Donalda Tuska z Waldemarem Pawlakiem, podobnie jak z całą Rada Ministrów, trwało do 11.00 do 16.30 _ - powiedział Graś.

bCYzxJRz

Medialne spekulacje o kryzysie w koalicji to pokłosie wywiadu Waldemara Pawlaka w najnowszym _ Newsweeku _. Pawlak ocenił w wywiadzie m.in., że o braku podwyżki podatków _ zadecydowały sondaże _. Uznał też, że w sprawie mediów publicznych _ widać, że dla PO ważniejszy jest jej interes publiczny niż interes mediów publicznych _.

Później wicepremier napisał na blogu, że komentatorzy podkreślają _ drugorzędne elementy _ wywiadu, bo on sam chciał położyć nacisk na kwestię prywatyzacji. W wywiadzie Pawlak mówił o pomyśle PSL na prywatyzację. Powiedział, że resort skarbu przygotowuje _ wyprzedaż majątku państwowego _, a odpowiedzią PSL i Ministerstwa Gospodarki będzie _ propozycja prywatyzacji pracowniczo-menedżerskiej _, umożliwiająca zakup spółek pracownikom i kadrze zarządzającej.

Premier Donald Tusk już w poniedziałek zapewniał, że koalicja PO-PSL nie jest zagrożona,również ludowcy starali się tonować wydźwięk wywiadu szefa PSL.

Tusk mówił w poniedziałek, że przed rozmową z Pawlakiem nie podejmuje się interpretacji wywiadu. Szef rządu zapewnił jednocześnie, że _ nie odczuwa żadnego napięcia _ w związku z wypowiedzią prezesa PSL.

bCYzxJRF

_ - To, że różnimy się z Waldemarem Pawlakiem poglądami na wiele spraw, wiadomo mniej więcej od 20 lat, tutaj nic się nie zmieniło. Natomiast współpraca z panem premierem jest dobra _ - podkreślił premier. Jak dodał, nie należy udzielać poważnych wywiadów politycznych w wakacje, bo stają się one wtedy _ tematem numer jeden, a w normalnym czasie byłyby tematem numer sześć _.

bCYzxJSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)