Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie dogadali się w sprawie chorobowego

0
Podziel się:

Rząd proponuje, aby mundurowi dostawali jedynie 80 procent wynagrodzenia za L4.

Nie dogadali się w sprawie chorobowego
(włodi/CC/Flickr)

Nie ma kompromisu w sprawie zmian zasad płatności za zwolnienia lekarskie w służbach mundurowych. Na spotkaniu ministra spraw wewnętrznych z mundurowymi związkowcami przedstawiono argumenty obu stron, ale nie doszło do uzgodnienia wspólnego stanowiska.

Rząd proponuje, aby policjanci, strażacy i inne służby dostawali jedynie 80 procent wynagrodzenia za _ chorobowe _. Związki zawodowe są przeciwne tym rozwiązaniom.

Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak tłumaczyła po spotkaniu, że resort wciąż jest otwarty na dyskusję o proponowanych zmianach. Nie ma mowy jednak o wycofaniu się z propozycji. Woźniak dodała, że w zmianach chodzi jedynie o przekazanie środków dla funkcjonariuszy, którzy muszą ciężej pracować pod nieobecność chorych kolegów.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY WOŹNIAK:

Związkowcy nie zgadzają się z tymi obliczeniami i przedstawiają swoje szacunki. Wynika z nich, że wyłączając funkcjonariuszy po wypadkach w służbie i choroby kobiet w ciąży funkcjonariusze chorują mniej niż statystycznie wszyscy Polacy.

Szef związku zawodowego policjantów Antoni Duda dodaje, że służby będą walczyć o włączenie do projektu wynagrodzeń za pracę w nocy i święta.

POSŁUCHAJ ANTONIEGO DUDĘ:

Związki ostrzegają, że jeżeli rządowy projekt zostanie przyjęty przez parlament w obecnej formie, skierują go do Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj w Money.pl
Mundurowi na L4 zarobią jak cywile Związki zawodowe są przeciwne rządowym propozycjom, bo te nie uwzględniają ryzyka zawodowego.
Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych... KRUS to nie jedyny system emerytalny, który drenuje budżet państwa. Blisko 21 mld złotych rocznie dopłacamy do emerytur innych uprzywilejowanych grup. Gdyby nie te przywileje można by zasypać niemal cała dziurę w budżecie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)