Notowania

handel
10.08.2018 08:24

Niedziele handlowe w sierpniu. Czy zrobisz zakupy 12 sierpnia?

Niedziele handlowe psują plany zakupowe wielu Polaków już od marca. Mimo to wiele osób nadal ma problem z zapamiętaniem, w które niedziele można zrobić zakupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News (Marek Konrad/REPORTER))
Właściciele małych sklepów często decydują się na prowadzenie handlu w niedziele

Niedziela handlowa – nie tym razem

12 sierpnia przypada niedziela niehandlowa. Tego dnia nie zrobimy zakupów w najchętniej odwiedzanych przez Polaków Biedronkach, Lidlach czy Carrefourach. W najbliższą niedzielę z dnia wolnego będą cieszyli się pracownicy wszystkich sklepów wielkopowierzchniowych.

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę bez handlu?

Z odsieczą najbardziej potrzebującym konsumentom przychodzą sklepy osiedlowe oraz tzw. franczyza. O ile Biedronka, Lidl, Auchan i inne duże sieci handlowe będą nieczynne w niedzielę 12 sierpnia, o tyle zakupy będzie można zrobić np. w Żabce, Carrefour Expres, czy też sieci ABC. Otwarte będą również niektóre sklepy osiedlowe. Warunek dla wszystkich tych przedsiębiorstw jest jeden - za kasą w niedzielę bez handlu musi stanąć właściciel sklepu.

Zobacz też. Prezes Bakalland: zakaz handlu może mieć wpływ na firmy, kiedy obejmie wszystkie niedziele

Spragnieni zakupów będą mogli wybrać się też na stacje benzynowe. Marcowe regulacje prawne nie objęły tych przedsiębiorstw. Czynne pozostają również lokale gastronomiczne oraz kina. W galeriach handlowych otwarta będzie strefa restauracyjna, a także kawiarnie i lodziarnie. Wiele z tych instytucji próbuje skusić klienta atrakcyjnymi promocjami podczas niedziel bez handlu.

Największe sieci supermarketów nie chcą tracić zysków podczas niehandlowych niedziel. Dlatego wiele z nich wydłużyło godziny otwarcia w sobotnie wieczory. Nawet najbardziej zapracowanie będą mieli okazję zrobić zakupy po godzinie 22 w przeddzień niedzieli bez handlu.

Kiedy niedziela handlowa w sierpniu?

Ze względu na panujące prawo niedziele handlowe przypadają na pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Co oznacza, że najbliższa niedziela handlowa przypada 26 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2018

Zenka22Zamknąć wszystko,nawet stacje paliw,oraz Kościoły,jak wolne to wolne dla wszystkich ,bez wyjątku

11-08-2018

PawelChcesz pracuj w niedziele nikt Ci nie broni! Chcesz zabijać nie narodzone zabijaj są na to sposoby! Ale nie makazuj czegoś innym!

11-08-2018

handlowiecTo jakieś szczyty głupoty te wolne niedziele. Podejmując pracę każdy ma świadomość tego, na jakie warunki się zgadza. Pracy teraz jest mnóstwo, więc … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (63)