Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Niedziele handlowe w sierpniu. Czy zrobisz zakupy 12 sierpnia?

Niedziele handlowe w sierpniu. Czy zrobisz zakupy 12 sierpnia?

Właściciele małych sklepów często decydują się na prowadzenie handlu w niedziele Fot. East News (Marek Konrad/REPORTER)
Właściciele małych sklepów często decydują się na prowadzenie handlu w niedziele

Niedziele handlowe psują plany zakupowe wielu Polaków już od marca. Mimo to wiele osób nadal ma problem z zapamiętaniem, w które niedziele można zrobić zakupy.

Niedziela handlowa – nie tym razem

12 sierpnia przypada niedziela niehandlowa. Tego dnia nie zrobimy zakupów w najchętniej odwiedzanych przez Polaków Biedronkach, Lidlach czy Carrefourach. W najbliższą niedzielę z dnia wolnego będą cieszyli się pracownicy wszystkich sklepów wielkopowierzchniowych.

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę bez handlu?

Z odsieczą najbardziej potrzebującym konsumentom przychodzą sklepy osiedlowe oraz tzw. franczyza. O ile Biedronka, Lidl, Auchan i inne duże sieci handlowe będą nieczynne w niedzielę 12 sierpnia, o tyle zakupy będzie można zrobić np. w Żabce, Carrefour Expres, czy też sieci ABC. Otwarte będą również niektóre sklepy osiedlowe. Warunek dla wszystkich tych przedsiębiorstw jest jeden - za kasą w niedzielę bez handlu musi stanąć właściciel sklepu.

Zobacz też. Prezes Bakalland: zakaz handlu może mieć wpływ na firmy, kiedy obejmie wszystkie niedziele


 

Spragnieni zakupów będą mogli wybrać się też na stacje benzynowe. Marcowe regulacje prawne nie objęły tych przedsiębiorstw. Czynne pozostają również lokale gastronomiczne oraz kina. W galeriach handlowych otwarta będzie strefa restauracyjna, a także kawiarnie i lodziarnie. Wiele z tych instytucji próbuje skusić klienta atrakcyjnymi promocjami podczas niedziel bez handlu.

Zobacz też: Zakaz handlu. Sposób Żabki na wyczerpaniu? Inspekcja Pracy wystraszyła właścicieli sklepów

Największe sieci supermarketów nie chcą tracić zysków podczas niehandlowych niedziel. Dlatego wiele z nich wydłużyło godziny otwarcia w sobotnie wieczory. Nawet najbardziej zapracowanie będą mieli okazję zrobić zakupy po godzinie 22 w przeddzień niedzieli bez handlu.

Kiedy niedziela handlowa w sierpniu?

Ze względu na panujące prawo niedziele handlowe przypadają na pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Co oznacza, że najbliższa niedziela handlowa przypada 26 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

sklepy, zakupy, zakaz handlu
Czytaj także
Polecane galerie
polak zwykły
2018-08-16 05:35
.... zakaz handlu nie ma nic wspólnego z troską o pracowników! ....przecież handel mogły obejmować te tworzone teraz dla wszystkich pracowników regulacje dotyczące niedziel.... Chodzi o kasę (przekierowanie handlu na w dużej części państwowe stacje benzynowe) i o przypodobanie się kościołowi (by utrzymać poparcie kościoła przy wyborach).......... A naiwni myśleli, że chodzi o ludzi ... :-)
w tym roku raczej niemożliwe
2018-08-13 12:32
"Czy zrobisz zakupy 12 sierpnia?"
Viper
2018-08-12 14:04
A w żabce stoi właściciel?
Pokaż wszystkie komentarze (63)