Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niedziele handlowe w październiku. Sprawdź kalendarz

5
Podziel się:

Niedziela handlowa przypada w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Oznacza to, że dziś nie uda nam się zrobić zakupów w największych marketach. Otwarte mogą być za to mniejsze sklepy.

Niedziele handlowe w październiku 2018 to pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu
Niedziele handlowe w październiku 2018 to pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu (Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta)

Niedziele handlowe październik

W marcu w życie weszło prawo wyznaczające niedziele handlowe i niehandlowe w 2018 roku. Zgodnie z jego zapisami niedziela handlowa przypada w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Najbliższa niedziela handlowa przypada zatem dopiero 28 października.

Zobacz też: Zmiany w zakazie handlu. Wiceminister tłumaczy, jakie

Obecnie panujące prawo ulegnie zmianie w przyszłym roku. Od stycznia niedziele handlowe będą wypadały jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca.

Niedziela handlowa – jakie sklepy będą otwarte

Dziś nie wyypada niedziela handlowa. Dlatego większość popularnych dyskontów, super i hipermarketów jest nieczynna. Ich pracownicy mogą się cieszyć dniem wolnym i możliwością spędzenia czasu z rodziną. W niedzielę niehandlową zakupy możemy zrobić w części mniejszych sklepów. Tego dnia otwarte są również stacje benzynowe.

W galeriach handlowych czynne będą jedynie lokale gastronomiczne i kina, a także inne miejsca rozrywki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Trauma Lubels...
4 lata temu
Zajmujecie się nie tym, czym powinniście się zajmować. Czemu nie nagłaśniacie tego, jak nas oszukują fabryki? Pracujący ludzie na zlecenie, czy umowę tymczasową przez wiele lat przez pośredników, bez możliwości zatrudnienia, bez prawa do urlopu czy dodatków wszelkiego rodzaju, nawet za pranie mi nie oddają. Szwendam się po tym kraju jak pies, a już dawno mogłam wyjechać do rodziny za granicę :/ żal i nic dziwnego, że ludzie nadal uciekają.
wzdowiak
4 lata temu
To jest świadectwo że Polska jest kolonią Watykanu !!!! Zakaz handlu w niedzielę wprowadzono na życzenie członków PIS sklepikarzy!!!Platforma za bardzo nie protestuje bo połowa sklepikarzy to jej członkowie !!!! JA ŻEBYM ZDECHŁ Z GŁODU TO NIE WEJDĘ DO TAKIEGO SKLEPIKU !!!
Kalesonowy su...
4 lata temu
Skoro większość popularnych dyskontów, super i hipermarketów jest nieczynna i ich pracownicy mogą się cieszyć dniem wolnym i możliwością spędzenia czasu z rodziną, to a contrario, pracownicy mniejszych sklepów, placówek pocztowych, stacji benzynowych czy lokali gastronomicznych nie mogą się cieszyć możliwością spędzenia czasu z rodziną. To regulacja prawna frustracji społecznej na poziomie podstawowej komórki jaką jest małżeństwo. Trzeba rozbudować rotę przysięgi małżeńskiej. Po "Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z (...imię panny młodej) i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe." - dodać - "A żeby było szczęśliwe, zobowiązuję się do niepodejmowania pracy zarobkowej w jednostkach czynnych w niedziele niehandlowe." Tak to widzę.
Bena
4 lata temu
Beznadzieja z tymi zakazami w niedziele
Xse
4 lata temu
Pomyślny kraj XXI w a ja nie mogę iść w niedzielę do sklepu! Konstytucja gwarantuje mi swobodę ale patrząc a to co robi Rząd to ten dokument nic nie znaczy powoli. Kler i PIS wpadają tym kraje dramat!!!