Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy straszą droższym gazem z Rosji

0
Podziel się

Jeśli niemiecka prognoza się potwierdzi, to tamtejszy gaz będzie dwa razy droższy.

Niemcy straszą droższym gazem z Rosji
(ruben van eijk/CC/Flickr)
bEhNySSZ

Rosyjski koncern energetyczny Gazprom spodziewa się drastycznego wzrostu cen gazu do 2012 r. - poinformował niemiecki dziennik _ Financial Times Deutschland _.

_ - Naszym zdaniem do 2012 r. znów osiągniemy poziom cen z czasu przed kryzysem _ - powiedział _ FTD _ wiceprezes Gazpromu Aleksandr Miedwiediew. Jak pisze dziennik, jeśli ta prognoza się potwierdzi, będzie to oznaczać niemal podwojenie obecnych cen hurtowych gazu.

Zdaniem Miedwiediwa uzależnienie Europy od rosyjskiego surowca wzrośnie w nadchodzącym dziesięcioleciu. Jak powiedział, Gazprom zakłada, że do 2020 roku 30 proc. gazu na rynku europejskim pochodzić będzie z Rosji.

bEhNySTb

W długim okresie należy oczekiwać wzrostu zapotrzebowania na gaz ziemny zarówno w Rosji jak i za granicą - ocenił wiceprezes Gazpromu. Jak przypomina _ FTD _ obecnie z Rosji pochodzi jedna czwarta gazu zużywanego w krajach UE. W Niemczech jest to nawet 30 proc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t75544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;zadowolona;z;opoznienia;umowy;polski;z;rosja,238,0,617454.html) Unia zadowolona z opóźnienia umowy Polski z Rosją Chodzi o porozumienie w sprawie dostaw gazu do Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t74965.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/darujemy;gazpromowi;dlugi,139,0,578699.html) Darujemy Gazpromowi długi? Rosyjska prasa: Polska gotowa umorzyć 350 mln dolarów długu za obniżkę ceny gazu.
bEhNySTC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)