Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niepłenosprawny
20.06.2015 09:22

Niepełnosprawni na rynku pracy. Ich zatrudnienie to korzyść dla pracodawcy

Otrzymują dofinansowanie zarówno do stworzenia miejsca zatrudnienia, jak i do wynagrodzenia, a także składek odprowadzanych do ZUS-u za niepełnosprawnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AVAVA/iStockphoto)

142 młode niepełnosprawne osoby znalazły zatrudnienie dzięki realizacji drugiej edycji projektu "Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy" Projekt kierowany był do osób do 30. roku życia.

Jak wyjaśnia Agnieszka Łukaszewska z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pomocą objęci byli zarówno sami niepełnosprawni, jak i ich rodziny, a także pracodawcy oraz instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych.
W sumie pomocą objętych zostało 420 osób.

Część z nich dzięki wsparciu rozpoczynała naukę przygotowującą do wykonywania określonego zawodu. Część przechodziła staże rehabilitacyjne, szkolenia, praktyki zawodowe, co z pewnością przyczyni się do ich lepszego startu na rynku pracy.

Agnieszka Łukaszewska zwróciła uwagę, że największym zainteresowaniem cieszyły się i nadal cieszą staże rehabilitacyjne. Często osoby odbywające staż u któregoś z pracodawców otrzymywały tam stałe zatrudnienie.

Dyrektor Robert Pudło z PFRON podkreślił, że pracodawcy nie zawsze zdają sobie sprawę, że przyjmowanie do pracy niepełnosprawnych absolwentów szkół jest dla nich korzystne. Otrzymują dofinansowanie zarówno do stworzenia miejsca zatrudnienia, jak i do wynagrodzenia, a także składek odprowadzanych do ZUS-u za niepełnosprawnego.

A osoby z niepełnosprawnością bardzo sumiennie podchodzą do swoich obowiązków i są bardzo dobrymi i lojalnymi pracownikami.

Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto problemy polskiego rynku pracy Przedsiębiorcy nie mogą znaleźć pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami, ale sami też nie informują jasno, kogo szukają.
Rynek IT w Polsce: gdzie i kogo szukają pracodawcy Według wyszukiwarki ofert pracy Adzuna.pl propozycje dla branży IT stanowią 7,25 proc. wszystkich...
Szef wzywa z urlopu? Musisz wrócić do pracy W przeciwnym razie może się nawet skończyć zwolnieniem dyscyplinarnym.
Tagi: niepłenosprawny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, prawo pracy, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz