Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niepełnosprawni na rynku pracy. Ich zatrudnienie to korzyść dla pracodawcy

0
Podziel się:

Otrzymują dofinansowanie zarówno do stworzenia miejsca zatrudnienia, jak i do wynagrodzenia, a także składek odprowadzanych do ZUS-u za niepełnosprawnego.

Niepełnosprawni na rynku pracy. Ich zatrudnienie to korzyść dla pracodawcy
(AVAVA/iStockphoto)

142 młode niepełnosprawne osoby znalazły zatrudnienie dzięki realizacji drugiej edycji projektu "Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy" Projekt kierowany był do osób do 30. roku życia.

Jak wyjaśnia Agnieszka Łukaszewska z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pomocą objęci byli zarówno sami niepełnosprawni, jak i ich rodziny, a także pracodawcy oraz instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych.
W sumie pomocą objętych zostało 420 osób.

Część z nich dzięki wsparciu rozpoczynała naukę przygotowującą do wykonywania określonego zawodu. Część przechodziła staże rehabilitacyjne, szkolenia, praktyki zawodowe, co z pewnością przyczyni się do ich lepszego startu na rynku pracy.

Agnieszka Łukaszewska zwróciła uwagę, że największym zainteresowaniem cieszyły się i nadal cieszą staże rehabilitacyjne. Często osoby odbywające staż u któregoś z pracodawców otrzymywały tam stałe zatrudnienie.

Dyrektor Robert Pudło z PFRON podkreślił, że pracodawcy nie zawsze zdają sobie sprawę, że przyjmowanie do pracy niepełnosprawnych absolwentów szkół jest dla nich korzystne. Otrzymują dofinansowanie zarówno do stworzenia miejsca zatrudnienia, jak i do wynagrodzenia, a także składek odprowadzanych do ZUS-u za niepełnosprawnego.

A osoby z niepełnosprawnością bardzo sumiennie podchodzą do swoich obowiązków i są bardzo dobrymi i lojalnymi pracownikami.

Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto problemy polskiego rynku pracy Przedsiębiorcy nie mogą znaleźć pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami, ale sami też nie informują jasno, kogo szukają.
Rynek IT w Polsce: gdzie i kogo szukają pracodawcy Według wyszukiwarki ofert pracy Adzuna.pl propozycje dla branży IT stanowią 7,25 proc. wszystkich...
Szef wzywa z urlopu? Musisz wrócić do pracy W przeciwnym razie może się nawet skończyć zwolnieniem dyscyplinarnym.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)