Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Ceny nieruchomości: jest drogo, będzie jeszcze drożej

67
Podziel się:

Deweloperom kończą się grunty, a kupowana ziemia jest coraz droższa. W górę idą ceny wykonawstwa i materiałów. Dlatego mieszkania w najbliższym czasie nie stanieją.

Ceny nieruchomości: jest drogo, będzie jeszcze drożej
(Bartosz Wawryszuk)

Deweloperom kończą się grunty, a kupowana ziemia jest coraz droższa. W górę idą ceny wykonawstwa i materiałów. Dlatego mieszkania w najbliższym czasie nie stanieją.

- Jeszcze nigdy deweloperzy nie budowali tyle co teraz, ale i tak nie wystarcza to, żeby zaspokoić popyt kupujących. Deweloperom kończą się grunty, w górę idą ceny wykonawstwa i materiałów, dlatego w następnych kwartałach te ceny mogą być jeszcze wyższe - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Krasoń z Home Broker.

Ekspert zaznacza również, że przez ostatni kwartał mieliśmy bardzo stabilną sytuację na rynku nieruchomości. Ceny mieszkań nie miały dużych wahań i dopiero teraz widoczne są podwyżki.

- Dla kupujących mieszkania informacja o tym, że ceny rosną, jest zawsze złą wiadomością. Popyt jest bardzo duży. Podaż też jest duża - dodaje.

Co czeka rynek mieszkań? - W najbliższych kwartałach ceny nadal będą szły w górę, dlatego że tak „tanio” budować już się nie da - podsumowuje Marcin Krasoń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

nieruchomości
wiadomości
wideo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(67)
Ziutek359
6 lat temu
Nic tu nie jest drogie i nic nie będzie droższe.Jeżeli jest popyt na ten towar,to znaczy,że ceny są w granicach do przyjęcia dla nabywców a sianie paniki,to nic innego jak pic na wodę i fotomontaż,lub jak kto woli,bicie piany w celu wyśrubowania cen dla jeleni o słabych nerwach.
Janusz
6 lat temu
Dlatego trzeba korzystać i jeśli mamy wystarczająco oszczędności, to kupić nieruchomość już teraz, zanim ceny znaczaco pójdą w górę. Ja zdecydowałem się na zakup nieruchomości nad morzem. Kupiłem apartament Lubicz w Rowach i uważam, że była to świetna inwestycja, ponieważ to idealne miejscena mieszkanie pod wynajem i zarabianie własnych pieniędzy.
ttt
6 lat temu
kiedy powstanie ustawa gdy nieruchomość niezabudowana w mieście nie zostanie zabudowana w przeciągu 5 lat zostanie opodatkowana za dużo wyższą stawkę..skończyły by się spekulacje..spekulanci teraz trzymają działki, podatek jest śmieszny i podbijają sztucznie ceny..po to jest Państwo aby tego typu praktyki nie mogły być stosowane..to się nazywa monopol...i w każdej innej branży organ Państwowy wkracza..tutaj cisza...a dlaczego..bo masę polityków pokupowało za Psie pieniądze działki, w przetargach gdzie informacja była np. gazecie Szczecińskiej a nieruchomość do kupienia w Katowicach...gdzie nikt nawet nie wiedział...kupił np. 3 działki po niskiej cenie, sprzedał jedną po cenie rynkowej i dwie mu zostawały i trzyma..nie wierzę że to kiedyś ktoś zweryfikuje...ale opodatkujcie spekulantów...Mieszkania i Domy są droższe niż pod Amsterdamem a zarobki 3 razy niższe...ten kraj się wymkną spod kontroli obywateli...
jojo
6 lat temu
ta polska to dziwny kraj - sami experci - od leków, budownctwa, polityki itd, itp a gdzie sie normalni ludzie ????????
Poszkodowany
6 lat temu
Mój sąsiad dostał od geodetów z Biłgoraja i sadu moją dzialkę za darmo .Mimo rozgraniczenia sądowago dokumentów map geodeci dopasowali jego samowole budowlane do obecnych wymogów .zmieniono powierzchnię i granice ewidencyjne nieruchomosci.Poprawiane są dane na mapach w starostwie znikają dokumenty pozwolena na budowę ,osnowy geodezyjne. Budynki ok 100m 2 powstają na podstawie zgłoszenia.Kręci się grubą kasę bo zmiana granic trwa w najlepsze a geodeci są bezkarni.3 rozne pomiary tej samej dzialki i jesz ze raz na gruncie bo tak bedzie lepiej.Nadzór starosta umywaja ręce a do sasobow trafiają 3 rozne pomiary tej samej dzialki
...
Następna strona